Чому дитина ходить на носочках

na palzahЯкщо ви помітили, що ваша дитина починає пробувати ходити самостійно, без підтримки, але весь час на носочках, і вас це хвилює — тоді ця стаття для вас.

Зазвичай, у тому, що малюк ходить на пальчиках, немає жодної проблеми. Для нього це просто новий спосіб пересування і пізнання навколишнього світу. І в міру дорослішання ця проблема, як правило, зникає, не вимагаючи з вашого боку ніяких дій.

Причиною ходи на носочках можуть стати і «ходунки», які є практично в кожній родині, де росте маленький карапуз. Безперечно, «ходунки» серйозно полегшують життя мами, крім того, вони припадуть до смаку вашому малюкові, адже ще не вміючи ходити, він отримує нову можливість пересуватися самостійно. Але нерідко цей диво-пристрій стає основною причиною того, що дитина ходить на носочках. У цьому випадку все виправить час, коли крихітка поступово зрозуміє, що ходити, ступаючи на всю стопу повністю, набагато зручніше, ніж ходити на носочках.

На жаль, бувають випадки, коли причини ходіння навшпиньки можуть бути набагато серйознішими. Тому дбайливим батькам все ж таки краще контролювати ситуацію. Адже може виявитися, що у вашої дитини гіпертонус м’язів або пірамідна недостатність. Зверніть увагу: малюк неспокійно поводиться протягом дня, погано спить вночі, закидає голову або вигинається дугою, коли ви берете його на руки —швидше за все, є проблема неврологічного характеру . Загальний масаж, масаж ніжок і спеціальна гімнастика, швидше за все, допоможуть вам її вирішити, але буде краще, якщо ці процедури малюкові призначить лікар.

А що робити, якщо ваш невропатолог прописав дитині якісь ліки? У такому випадку радимо звернутися до іншого фахівця, і краще не до одного, щоб вислухати їхню думку щодо того, чому дитина ходить на носочках. У народі кажуть: «Для невропатолога здорова дитина — це як ідеальний газ — в природі не існує». Як би сумно це не звучало, потрапивши одного разу на прийом до невропатолога, ви переконаєтеся в цьому самі. Тож якщо ваша дитина ходить на носочках, але в її розвитку і поведінці вас більше нічого не турбує, швидше за все, потрібно залишити дитину в спокої. А для власного спокою можете провести малюкові курс загального масажу.

Будьте здорові.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...