Чому дитина відмовляється ходити на горщик: можливі причини

Чому дитина відмовляється ходити на горщик: можливі причиниБагато батьків (найчастіше – за порадами бабусь) починають привчати дитину до горщика, коли вона ще навіть не може самостійно сидіти. При цьому батьки щиро журяться, чому у них нічого не виходить.

Якщо ви вирішили, що дитина готова попрощатися з підгузками і привчатися до горщика – пам’ятайте, це ваше рішення, але ніяк не рішення дитини. Існує кілька найпоширеніших причин, чому малюк відмовляється ходити на горщик, і ось головні з них:

  1. Вік

Дитина готова переходити на новий етап дорослішання і відмовитися від підгузників в той момент, коли вона чітко усвідомлює, що таке сечовипускання і дефекація, і чому робити це в штани недобре. Діти розвиваються по-різному, і цілком можливо, що деяким малюкам “горщикова наука” буде цілком зрозуміло вже в 1-1,5 року, а комусь буде складно розлучитися з підгузками навіть в 2,5-3 роки. Якщо всі ваші спроби зазнають фіаско, найкраще заховати горщик і повторити спробу місяці через три.

  1. Переляк

Цілком ймовірно, що дитину щось злякало, і вона не хоче ходити на горщик через острах. Спробуйте поміняти горщик на більш нейтральний, спокійного кольору та іншої форми. Ідіть в магазин разом з малюком і запропонуйте йому самостійно вибрати горщик. Уникайте складних конструкцій, вони на цьому етапі відволікають дитину від основного завдання.

  1. Надмірна наполегливість батьків

Якщо батьки в процесі привчання дитини до горщика соромлять і лають її за забруднені штанці, у малюка починає вироблятися негативна асоціація, пов’язана з цим процесом. Ваше завдання – зробити так, щоб дитині захотілося піти на горщик, а не геть відбити це бажання.

  1. Не тисніть на дитину

У деяких випадках батьки садять дитину на горщик і не відпускають до тих пір, поки вона в нього не сходить. Ця екзекуція може тривати досить довго, і часом батьки відверто тиснуть на малюка, змушуючи його сходити в туалет. У такі моменти у дитини зростає внутрішнє напруження, за рахунок чого вона не може розслабитися, що часто призводить до запору.

  1. Відсутність уваги

Психологи пояснюють відсутність бажання ходити на горщик способом привернути увагу мами. Діти, які страждають від нестачі батьківської ласки, на підсвідомому рівні готові відмовлятися ходити на горщик, тому що мама буде частіше звертати на неї увагу. Любіть своїх дітей, і тоді у вас не виникне істотних проблем на жодному з етапів їх дорослішання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...