Чому дитина скрипить зубами під час сну?

Чому дитина скрипить зубами під час снуБагато дітей ночами іноді видають скрегіт зубами, лякаючи дбайливих батьків. Деякі малюки можуть скрипіти зубами протягом декількох хвилин, інші видають поодинокі скрипи. Таке явище в медицині називають бруксизм. Давайте розберемося, чи небезпечно це для здоров’я, і ​​які причини можуть спровокувати такий стан.

Дуже часто той факт, що дитина скрипить зубами уві сні, пояснюють наявністю у нього глистів. Багато батьків, як тільки почують, що їх чадо видає характерні звуки, відразу ж біжать в аптеку і купують препарати, які допомагають позбутися від гельмінтів. Але найчастіше такі дії не здатні привести до позитивного результату, так як думка з приводу наявності паразитів найчастіше є звичайним помилкою. Якщо навіть у Вас виникли підозри, що у малюка можуть бути кишкові паразити, правильніше звернутися до лікаря, здати необхідні результати і почекати його висновків. Пам’ятайте про те, що безконтрольне вживання протиглистових засобів не настільки безпечно для організму, як здається на перший погляд. Такі препарати при попаданні в організм малюка не тільки роблять токсичну дію на паразитів, а також на інші клітини. Крім того, діти в більшості випадків скриплять зубами уві сні зовсім з інших причин.

Найбільш поширені причини бруксизма у дітей
Ні в якому  в якому разі не ігноруйте той факт, якщо дитина почала скрипіти уві сні зубами. Адже бруксизм здатний нашкодити здоров’ю зубів Вашого чада. В першу чергу, постарайтеся з’ясувати, що ж саме спровокувало таку проблему – патологія зубощелепної системи, порушення прикусу, стрес, ріжучі зубки або аденоїди.

стресова ситуація
У дітей психіка дуже тендітна, тому стан стресу у них може виникати з причин, які для багатьох дорослих можуть здатися такими, що не заслуговують на увагу. Дітки можуть дуже переживати через переїзд на нове місце, народження нової дитини в сім’ї, негаразди в дитячому садку або школі і т.п. Трапляється, що і позитивні емоції сприяють  надмірному збудженню і є причиною виникнення  стресу. Саме з такої причини більшість психологів радять не перевантажувати ніжну дитячу психіку і дозувати враження малюка.

порушення сну
Частою причиною скрипіння зубами уві сні є всілякі порушення сну. Деякі лікарі нічні скрипи вважають такими ж явищеми, як і сомнамбулізм або розмови уві сні. Якщо скрегіт зубами уві сні супроводжують кошмари, часті нічні пробудження, труднощі при засипанні, то обов’язково приділіть увагу емоційному стану малюка, а в разі необхідності проконсультуйтеся з дитячим невропатологом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...