Чому дитина ходити на носочках?

Чому дитина ходить на носочках?

Малюк почав робити перші кроки – справжнє свято в родині. Хтось пішов ще в 10-11 місяців, а якийсь карапуз після року. Ці кроки поки що далекі від досконалості. Малюк тільки вчиться тримати рівновагу і пересуватися вертикально. У цей момент багато батьків звертають увагу на те, що дитина ходить на носочках: що робити?

Відповідь гранично лаконічна: Нічого НЕ Робити, спостерігати і чекати.

Фізіологічні особливості

Давайте розберемося, чому дитина ходить на носочках до 3 років. Причини цього можуть бути різноманітні. Лікарі переконані, що в процесі освоєння ходьби для малюка це є абсолютною нормою впродовж 3 років життя. Протягом першого року у дітей сильно розвинені литкові м’язи, що забезпечує рухи стопи спереду – назад. Через це малюк встає на носочки. Іноді така ходьба входить у дітей в звичку. Тоді, малюків доводиться перевчати ходити на повній стопі.

Якщо дитина у віці до 3 років спокійна, здорова і життєрадісна, немає причини турбуватися, чому дитина ходить навшпиньках.

Ходьба на носочках

Причини, чому дитина ходить на носочках, може бути абсолютно непов’язана з хворобою. Дитина після року почала активно самостійно пізнавати світ. Протягом декількох років вона наслідує старших, часто поспішає і прагне скрізь встигнути. Тому іноді по неволі встає навшпиньки, немов допомагаючи собі. Батькам варто поспостерігати за дітьми до 3 років.

Медичні відхилення

Іноді з’ясовуючи причини, чому дитина ходить на носочках, лікарі – неврологи встановлюють діагноз м’язової дістонії. Це поєднання, підвищення і зниження м’язових напружень. Цю хворобу обов’язково треба лікувати, щоб не допускати розвитку у дитини, через кілька років, порушення постави, клішоногості, гальмування розвитку рухових навичок.

Постійне ходіння навшпиньках може відображати підвищену нервову збудливість. Це характерно для малюків з 8-9 місяців, народжених раніше терміну та з підвищеною чутливістю.

Рекомендації батькам

Перше, з чого треба розпочинати батькам, звернутися за консультацією до фахівця. Тільки лікар – невролог може встановити причину відхилення від норми і рекомендувати реабілітаційний курс. Окрім лікування і процедур дитині буде корисний лікувальний масаж, плавання, повітряні і сонячні ванни. Дуже корисна систематична зарядка, танці, ходіння по поганій поверхні, різні вправи на розвиток координації. Рекомендуються розслабляючі ванночки для ніг з трав’яного настою ромашки, череди, лаванди.

Для діток з проблемами стопи рекомендується особливе ортопедичне взуття з щільнім задником і подушечкою на устілці. Таке взуття потрібне не тільки для прогулянок, а й в домашніх умовах.

Для малюків 9 -11 місяців, Які не стають на повну стопу, слід відмовитися від ходунків. Регулярно робити масаж, займатися гімнастикою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...