Чому дитина гикає? Прості способи подолати гикавку

Чому дитина гикає? Прості способи подолати гикавку
Гикати може кожен, і дорослий, і дитина. Але коли справа стосується дитячої гикавки, батьки часто починають хвилюватися. Чому дитина гикає? Як запускається механізм гикавки? Вона виникає в результаті скорочень діафрагми в результаті подразнення блукаючого нерва. Це мимовільні рухи, і вольовим зусиллям вплинути на діафрагму не можна. Ритмічні скорочення діафрагми можуть виникнути при переохолодженні, коли всі м’язи починають здійснювати рефлекторні дрібні скорочення для вироблення тепла. Якщо людина з’їла більший обсяг їжі, ніж звикла, або випила газованої води, стінки шлунка починають тиснути на діафрагму, і виникає гикавка. Механізм може бути запущений нервовим стресом (переляком, плачем), сильним сміхом, фізичними вправами, стати частиною істеричного нападу, або розвинутися в результаті сильного механічного здавлення діафрагми. Якщо гикавка турбує дитину кілька днів, або виникає регулярно, проконсультуйтеся з педіатром.

Чому гикає новонароджена дитина? Малюк, який недавно народився, часто гикає після годування. Діафрагма в цьому випадку може гарячкувати не від тиску шлунка, а від того, що їжа в положенні лежачи закидається в стравохід. Стравохід проходить крізь отвір діафрагми, тут же проходить блукаючий нерв. У малюків нижній стравохідний сфінктер ще не сформований, і тому легко пропускає їжу в обох напрямках. Коли дитину відразу кладуть після годування, то молоко потрапляє знову в стравохід, і він на вході в діафрагму тисне на блукаючий нерв, розширюючись. Якщо малюк при годуванні заковтує ще й повітря, то цей механізм посилюється.

Голодна гикавка у дітей

Гикавка від голоду виникає в результаті спазмів шлунка і метаболічних змін. При попаданні їжі в шлунок, або навіть від випитої склянки води, голодна гикавка проходить. Закидання шлункового соку в стравохід і печія також надають подразнюючу дію на блукаючий нерв. Гикавка також часто виникає від їжі в сухомятку.

Як допомогти дитині при гикавці?

Переключити дитину з гикавки часто нескладно. Новонародженого потрібно просто взяти на руки в вертикальному положенні. Якщо він гикає після годування, то молоко повернеться в шлунок, а малюк розслабиться в руках у мами, і гикавка швидко пройде. Якщо дитина гикала від холоду, то на руках він зігріється. Тільки не потрібно старатися і одягати малюка тепліше, ніж потрібно. Якщо гикавка у дитини старшої, то можливо, він голодний або хоче пити. Просто запропонуйте йому їжу, але не наполягайте, якщо він відмовиться. У дітей гикавка з’являється часто від перезбудження. Можливо він тільки що бігав і голосно кричав / сміявся. У такому випадку потрібно заспокоїти дитину, перемкнути. Запропонуйте йому випити соку або води, при сильній гикавці краще поки утриматися від їжі, інакше може бути блювота. Візьміть малюка на руки, посадіть дитину постарше на коліна, обійміть. Покачайте / покрутіть на руках, але не викликайте знову сміх. Зробіть розслабляючий масаж. Це не так складно. Головне переключити відчуття дитини, а імпульси від інших груп м’язів допоможуть блукаючому нерву знизити збудження. Переведіть ритм дихання дитини: просто запропонуйте заспівати разом пісеньку. Як буде виходити – не важливо, головне, що дитина почне робити глибокі вдихи і більш плавні видихи. Плюс його увага перемкнеться на слова і мелодію.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...