ЧОМУ ЦЕ НЕ ПРАЦЮЄ: 4 ПОМИЛКИ У ВПРАВАХ КЕГЕЛЯ

Чому вправи Кегеля так корисні для жінок? ТОП-4 помилки, які допускають майже всі початківці, і які зводять нанівець весь ефект від тренувань інтимних м’язів.

Про вправи Кегеля чула кожна жінка. Це простий, але ефективний комплекс для зміцнення м’язів тазу, який радять виконувати під час вагітності та підготовки до пологів. Крім того, гімнастика Кегеля допомагає розслабити м’язи вагіни і зробити їх більш еластичними. Так що вона, крім іншого, ще й покращує якість сексу. Робити вправи можна самостійно, в будь-якому місці і зовсім непомітно для оточуючих. Однак часто буває так, що ефекту від них не видно. І тут проблема не в м’язах, а в головних помилках, яких допускаються багато жінки під час тренувань.

У чому користь вправ Кегеля для жінок?

Гімнастику для зміцнення м’язів тазового дна придумав не фітнес-тренер і не сексопатолог. Це комплекс вправ, який був розроблений гінекологом Альфредом Кегелем для профілактики і лікування найпоширеніших жіночих проблем. Справа в тому, що з віком жіночі м’язи слабшають і втрачають свою еластичність. Тому дамам за 40 знайомі такі проблеми, як опущення матки, сечового міхура і кишечника, а також легке нетримання (підтікання) сечі під час чхання або кашлю.

Запобігти цій проблемі може тільки регулярне тренування м’язів малого тазу. Тому Альфред Кегель придумав кілька вправ, які будуть підтримувати цю зону в тонусі. В ході спостережень за пацієнтками лікар прийшов до висновку, що його тренування також дуже ефективні під час вагітності, підготовки до народження малюка і відновлення жінки після пологів. Окремий бонус – нові, більш яскраві відчуття під час сексу. Гімнастика Кегеля зміцнює м’язи вагіни, підвищує їх еластичність і покращує приплив крові до піхви.

Помилки, які псують ефект від вправ Кегеля

Принципи виконання вправ Кегеля досить прості: вони засновані на поперемінній напрузі і розслабленні м’язів тазового дна. За рахунок того, що ці м’язи знаходяться всередині, робити гімнастику можна не тільки вдома, але навіть в офісі, в громадському транспорті або в черзі. Якщо довести тренування до автоматизму, оточуючим і в голову не прийде, що ви зайняті такою делікатною справою. А часу на це піде не більше 5-10 хвилин.

Ми розповімо про головні помилки, які під час занять допускають практично всі жінки. Ці помилки не тільки відтягують отримання результату, але можуть призвести до гіпертонусу м’язів і звести нанівець весь можливий ефект від вправ.

Помилка 1. Медуза

Головна помилка всіх початківців – це надмірна інтенсивність руху м’язів без їх розслаблення. Щоб швидше домогтися результату, жінка весь час тримає м’язи підібраними і виконує підходи вправ саме з цього стану. Образно це нагадує рух переляканої медузи, яка часто і швидко скорочує свої щупальця, щоб поплисти від небезпеки.

Ця помилка спочатку дає позитивний ефект: м’язи піхви швидко стають підтягнутими, а жінка отримує те, що називається «тугий вхід». Однак в перспективі це призводить до постійного гіпертонусу «перекачаних» м’язів. Як результат, в них погіршується кровообіг і пережимаються нервові закінчення. У підсумку отримуємо зниження чутливості під час сексу, а то і серйозні проблеми з жіночим здоров’ям.

Не варто забувати, що тренування будь-яких м’язів (і інтимних в тому числі) полягає в поперемінній напрузі і розслабленні. Чим інтенсивніше скорочення під час вправи, тим глибше потрібно буде розслабити м’яз після.

Помилка 2. Зараз народжу

Друга помилка стає результатом виправлення першої. Намагаючись розслабити інтимні м’язи, жінка «витужує» їх у зворотний бік. Цей рух чимось нагадує потуги під час пологів, коли за допомогою черевного пресу жінка «виштовхує» м’язи вниз. Нічого спільного з розслабленням тут немає. Якраз навпаки – це зайве напруження, яке в перспективі призводить до опущення органів малого тазу (навіть без явних передумов до цього).

Для того, щоб розслабити промежину, не потрібно докладати ніяких зусиль. Не варто всіляко намагатися «опустити» м’язи тазового дна. У цей момент просто глибоко вдихніть і дайте своєму мозку сигнал «байдикування». Напружена ділянка розслабиться сама собою.

Помилка 3. Допомога сідницями

Ця помилка також виникає з бажання зробити все якомога ефективніше. Справа в тому, що інтимні м’язи жінки дуже маленькі і короткі. Часто їх скорочення мозок сприймає як недостатнє, тому «підключає» до вправи сильний сідничний м’яз. Однак, стискаючи сідниці, ми тим самим відключаємо тренування м’язів тазового дна – навіщо їм напружуватися, якщо за них це вже роблять?

Щоб уникнути такої помилки, в першу чергу, потрібно добре відчути свої інтимні м’язи. Зробити це можна тільки в спокійній обстановці і в ході декількох тижнів спокійних тренувань вдома. Згодом намагайтеся не перенапружувати цю групу м’язів, щоб до них не підключалися сильніші «сусіди».

Помилка 4. Тренування в туалеті

Як знайти в своєму тілі інтимні м’язи? Один з найпростіших способів – це спроба зупинити струмінь сечі під час сечовипускання. Багато жінок беруть це за основу тренувань і починають виконувати вправи Кегеля в туалеті. Від декількох разів (поки ви не навчитеся) нічого не трапиться, проте регулярно це робити не варто.

По-перше, постійне переривання сечовипускання призводить до запалень сечостатевої системи. По-друге, можна «натренувати» так, що робота інтимних м’язів на підсвідомості буде асоціюватися тільки з позивами спорожнитись. В результаті під час сексу в найвідповідальніший момент вам захочеться в туалет. Навіть якщо сечовий міхур порожній, мозок сприйме напругу промежини саме так.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...