Чому болить животик – кольки у новонародженого

Чому болить животик - кольки у новонародженогоБіль в животику – найбільш часта причина крику новонародженого немовляти. І потрібно знати, чому вона виникає і як з нею впоратися.

Кожна мама маленької дитини стикалася з цим неприємним явищем: кишкові кольки. Малюк раптом стає неспокійним і примхливим. Якщо у крихти болить животик, він може відмовлятися їсти, або жадібно приступивши до трапези, раптом вибухнути голосним плачем і відмовитися від їжі. І цей плач не сплутати ні з яким іншим. Під час плачу карапуз підтягує ніжки до черевця або часто-часто перебирає ніжками, «вивертаючись» з пелюшок і стягуючи повзунки. Причому цей крик малюка відрізняється від «голодного» плачу – він має надривний характер. А ледве заспокоївшись, дитинко може знову розкричатись через хвилину начебто зовсім без приводу.

Такі різні причини

Найбільш частою причиною гіркого плачу немовляти лікарі-педіатри вважають коліки, що виникають у шлунково-кишковому тракті, і підвищене газоутворення («газики»). Викликати їх можуть кілька чинників. В якості об’єктивних фахівці називають незрілість ферментативної системи травного тракту, відповідальної за перетравлення їжі. Вона налагоджується протягом перших місяців життя дитини. Однак є й інші приводи до сильних болів у животі, що заважає малюкові спокійно спати. Наприклад, заковтування повітря під час смоктання материнських грудей або пляшечки. Бульбашки повітря розтягують стінки кишечника крихти і викликають дійсно сильний біль. Причиною цього болю в животі може бути «невідповідний» склад суміші або з’їдені мамою «неправильні» продукти, що викликають бродіння або здуття живота (наприклад, бобові й багаті клітковиною капуста, буряк). Розболітися животик може і після введення нової їжі або прикорму. І зовсім не тому, що вони вводяться неправильно, просто нова їжа – це додаткове навантаження, до якої потрібно пристосуватися. Проте відразу визначити, що є причиною болю в животику, не так-то просто.

Врятуйте наші … животики

У якості «глобальних» рекомендацій фахівці рекомендують поступове введення продуктів у раціон годуючої мами, ведення харчового щоденника і для себе, і для дитини. Для того щоб зменшити заковтування повітря під час годування, потрібно щоразу стежити, щоб малюк правильно прикладався до грудей, а після їжі – тримати його у вертикальному положенні. Правда, займатися аналізом свого раціону харчування слід в спокійному стані. А поки давайте зробимо заходи термінового порядку, адже малюк плаче зараз!

Народні засоби

Якщо малюк не заспокоюється, для початку спробуйте його переповити, переодягнути і поміняти памперс. У ході цих заходів можна викласти малюка на животик, або погладити маленький Пузік за годинниковою стрілкою, або прикласти до животика теплу фланелеву пеленочку. А можна просто покласти його голяка собі на живіт – рідний мамин запах, биття серця діють як «загальний наркоз». До речі, прихильники усвідомленого батьківства, які наполягають на максимально природному способі життя молодої мами і немовляти (постійне носіння на руках, виключно грудне вигодовування, спільний сон), висувають теорію, що всі газики і коліки, що турбують немовляти першого півріччя життя, виникають в результаті грудничкового стресу . І їх поява – сигнал того, що мама «відхилилася від природного курсу».

А якщо не допомагає …

Існує цілий ряд лікарських препаратів, що дозволяють впоратися зі здуттям живота і коліками:

  1. засоби, що діють в якості «поглиначів» шкідливих речовин і газів. (Випускаються у вигляді порошків для приготування розчинів і готових суспензій.) Вони виготовляються на основі високоочищених природних мінералів, найчастіше спеціальної різновиди глини, і володіють великим ступенем безпеки для організму;
  2. ліки, що розщеплюють бульбашки повітря. Активні діючі речовини, що знаходяться у складі таких препаратів, діють як піногасники. Вони дроблять великі бульбашки повітря до таких розмірів, коли газики можуть безперешкодно покинути кишечник. (Випускаються у вигляді крапель.);
  3. препарати, що містять екстракти лікарських рослин: кропу, фенхеля, ромашки – і розслаблюючі спазмовані м’язи кишечника. (Випускаються у вигляді порошків для приготування напоїв або для заварювання.)

Що ще може бути причиною?

Газики – не єдина причина дискомфорту. Біль у животі у новонародженого може бути також викликаний серйозними захворюваннями, які вимагають обов’язкової та термінової консультації фахівця. У цьому випадку вона супроводжується:

  1. високою температурою тіла у крихти;
  2. западением великого джерельця;
  3. зміною кольору шкіри;
  4. блювотою;
  5. розладом стільця (змінами його частоти, кольору і запаху).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...