Чоловіка звільнили: як його підтримати?

Чоловіка звільнили як його підтриматиВи коли-небудь замислювалися, про що найчастіше говорять чоловіки? Звичайно, про роботу. Після цього вони можуть трохи поговорити про жінок, футбол, машинах, рибалці, полюванні, пиві … Але робота незрівнянно важливіша. Для багатьох вона все життя залишається найспокусливішою коханкою і єдиним засобом, за допомогою якого вони можуть утвердитися в житті, завоювати авторитет, матеріально забезпечити себе і сім’ю. Саме робота (а не марка автомобіля, не кількість дітей і грошей) визначає чоловічу індивідуальність, будь то індивідуальність вченого або електрика. Навіть якщо цей учений (електрик) має славу прекрасного сім’янина, все одно це лише фон його основної діяльності.

Дім і сім’я залишаються для нього тилом, місцем, де можна перепочити, розслабитися, набратися сил, повозитися з дітьми, зайнятися сексом, поїсти і поспати, а вранці знову віддатися улюбленій справі. І бурчання щодо «остогидлої, недолугої» роботи ще ні про що не говорить. Весь світ дивується японському феномену: виявляється, 70% японців не знають, що таке відпустка. А якщо і з’являються вільні дні, то чоловіча частина населення витрачає їх на те, щоб удосконалювати кваліфікацію і обійти конкурента.

На питання психологів: що б ви зробили, якби в дорозі вас застав землетрус, сорок чоловік зі ста впевнено відповіли: «Подзвонив би шефу», і лише 9% вирішили повідомити додому. Притому що ненависть до шефа і напруженому робочому графіку часом захльостує їх, лише робота дає жителям країни Висхідного сонця відчуття затребуваність.

Це характерно не тільки для японців. Благополуччя чоловіка, його фізичне і моральне здоров’я безпосередньо залежать від того, наскільки успішно у нього йде бізнес і наскільки він затребуваний і визнаний у своєму колективі. І не потрібно бути психологом, щоб зрозуміти, що трапляється з нашими сильними чоловіками, яких несподівано позбавляють цього стержня.

Звільнення, за даними психологів, найсильніше потрясіння для чоловіків (ми говоримо про відповідальних індівідіумів, до «метеликів» це не має ніякого відношення). В американських підручниках з психології представлена ​​шкала чоловічих стресів. Відповідно до неї, навіть смерть близьких людей сильна стать переносить спокійніше, ніж кризу на службовому терені. Ймовірність втратити роботу для більшості чоловіків є основним джерелом страху.

При вимушеному звільненні людина пригнічена не тільки морально. Подія тягне за собою цілий «букет» нервових, серцевих, шлунково-кишкових, ендокринних порушень. Виразка, гіпертонія, головні болі, порушення сну, імпотенція – постійні супутники подібних ситуацій. Освіта, посада, професія, наявність сейфу з грошима та нерухомості в даній ситуації не мають абсолютно ніякого значення. Страждають всі: і багаті, і бідні. І навіть ті, хто не любив свою роботу: на ділі виявляється, що і для них вона була сенсом життя. Для жінок звільнення з роботи ніколи не було синонімом краху особистості, тому що в її житті паралельно існують безліч цінностей та інтересів. Робота – лише одна з ланок цього ланцюга.

Жінка, якщо навіть і засмутиться, то швидко заповнить порожню нішу заняттями з дітьми, будинком, квітами, вишиванням, курсами водіння автомобіля, уроками в спортивному залі, балаканиною з подружкою, зрештою. А чим може заповнити цю порожнечу чоловік? Питання, погодьтеся, майже риторичне. «Годувальник» здується, лопне повітряна кулька. Це буде крахом, бідою, катастрофою! І ніякі обнадійливі вмовляння не зможуть вивести його з цього стану.

Як показала практика, всередині кожного сильного і розумного чоловіка досі живе маленький хлопчик. Хлопчик цей іноді може до смерті злякатися непередбачених обставин чи образитися. Він відчуває себе невдахою, які потерпить поразку. Але співчутті, жіночій ласці і ніжності неодмінно дає відсіч. Повинен же він хоч когось налякати! Не звертайте на це увагу. І тим більше, не ображайтеся. Інакше можна ввести «малюка» в глибоку депресію і знищити залишки його почуття власної гідності.

Період пошуків нової роботи надзвичайно хворобливий для чоловіків. Це зовсім не те ж саме, коли людина незадоволена роботою і паралельно підшукує нове містечко. Коли здається, що можна в будь-яку хвилину піти, грюкнувши дверима. Вимушені пошуки нового місця руйнують цю теорію.

Сила ваша в вашій вірності

Ну а що ж дружини? Ми говоримо про тих, які прагнуть зрозуміти чоловіка і допомогти. Виявляється, більшість психологічно не готові навіть до того, щоб проводити з чоловіком більше часу, ніж раніше. Дружина начебто й розуміє, що добре б тимчасово вільного чоловіка завантажити домашніми справами, але коли вони разом вирушають в магазин чи на ринок,то не можуть приховати роздратування. І помідори він не ті купив, і ковбаси багато взяв, і в сумку все не так склав. Постійна присутність в будинку «на її території» ще однієї особи виводить з себе найтерплячішу господарку. У настільки нервовій ситуації потрібно берегти не тільки душевний стан чоловіка, а й свій.

Чи обов’язково йти за покупками удвох? Надішліть його одного, а самі налаштуйтеся на те, що, дійсно, буде куплено не зовсім те, що вам хотілося. Ваше невдоволення та зауваження лише погіршать становище, а похвала, нехай і лицемірна, здатна надихнути. Зрештою, чи варто через пару гнилих помідорів або черствого хліба псувати стосунки? Це дрібниця в порівнянні з тим, що коїться в душі справжнього чоловіка. Ось і виходить, що слабким, тендітним жінкам доводиться піднімати і підтримувати свою «опору».

Тільки любов, мудрість і відданість будуть в цьому вірними помічницями. А якщо закінчаться сили і вичерпається любов до поникшого дорослого, пожалійте і полюбіть маленького, беззахисного хлопчика, який живе в його душі. Зробити це не так важко. Потрібно тільки зуміти побачити того, хто в вас потребує.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...