Чоловік-тиран, що робити?

Чоловік-тиран, що робитиВиходячи заміж, кожна з нас думає, що її обранець буде найнадійнішим захисником, годувальником у сім’ї, а також прекрасним батьком спільних дітей і коханим чоловіком, з яким вони проживуть щасливе довге життя. Однак сімейні відносини часто складаються не так благополучно, як ми того хочемо. Чоловіча тиранія є досить частим явищем в сімейній практиці. Що ж робити, якщо чоловік – тиран?

Для початку слід описати портрет типового чоловіка-тирана. Це людина з високою зарозумілістю, в ньому міцно сидить впевненість у власному сімейному авторитеті і непогрішності. Для нього дружина – порожнє місце, слабка, тиха істота, яка повністю знаходиться в його підпорядкуванні. Він звик нав’язувати свою думку і волю оточуючим його людям, тому абсолютно не сприймає заперечень та суперечок. Ця людина – майстер знижувати самооцінку всіх членів сім’ї, він постійно незадоволений усіма її членами, найпоширеніше з його звичайних виразів – «Що б ви без мене робили?». Проте кожен з сім’ї на це питання знає точну відповідь, що без нього жилося б куди спокійніше і легше.

Як правило, всі рішення за рідних і близьких такий чоловік приймає сам, позбавляючи їх власної думки і особистого простору. Тільки він вирішує, в яку школу ходити дітям, або в якій інститут, а також, куди поїхати у відпустку. Дружина і діти перебувають у абсолютній владі тирана, він щодня нищить їх своїми моралями і причіпками (не так випрала, не те приготувала, погано прибрала і т.п.). Сім’я обов’язково повинна перед ним звітувати за час, проведений ними поза домом, і здійснювані дії. Він контролює не тільки грошові витрати дружини, але і вказує, що саме з одягу необхідно носити, з ким спілкуватися, включаючи друзів і навіть батьків, а також встановлює час такого спілкування. При цьому в голові тирана засіла впевненість у тому, що таким чином він піклується про свою сім’ю. Проте в реальності йому просто необхідно мати над кимось владу. Чоловік-тиран тримає свою сім’ю в постійному страху і напрузі, через що часто страждають нерви і психіка дружини і дітей. Не кожна сім’я зможе витримати таке без шкоди для свого здоров’я.

Не варто навіть намагатися переконати таку людину в чому-небудь, адже змінити його вже неможливо. Жінки намагаються обходити таких чоловіків стороною. Однак що робити дружині, яка потрапила в сітіі тирана? Звичайно, можна завжди мовчати, але хіба це буде нормальне життя? Як правило, якщо в таких сім’ях є діти, то вони виростають або забитими, безвільними і інфантильними, або бунтарями, досить рано покидаючими батьківський дім.

У даному описі тирана багато хто зараз побачили власного чоловіка, причому типовий його портрет можна зустріти в абсолютно щасливій, на перший погляд, і благополучній родині. Глава сім’ї не курить, не п’є, і навіть пристойно заробляє, але жити з таким чоловіком, найчастіше, просто нестерпно. Для багатьох жінок життя з таким чоловіком перетворюється в постійну смугу випробувань. Деякі навіть з часом миряться зі своїм становищем, вчаться пропускати повз вуха вічні невдоволення нудного тирана і не звертати уваги на його причіпки і «укори».

Але буває й так, що крім морального і душевного катування дружини і дітей, чоловік переносить все своє невдоволення в більш грубу форму – фізичне насильство. Часто такий тип чоловіків любить випити. Постійні знущання терплять дружина і діти. Таке найчастіше відбувається в неблагополучних або проблемних, а також небагатих сім’ях. Однак не завжди високий рівень життя є показником добробуту та щасливого клімату в сім’ї.

Звичайно, бувають і такі чоловіки, які проявляють свою тиранічну натуру лише частково. Приміром, в тотальному контролі над витрачанням коштів або обмеженні спілкування з протилежною статтю. Наприклад, при бажанні піти з подругою в кафе або навіть просто прогулятися, тиран просто заборонить вам це, не витрачаючи часу на вислуховування ваших заперечень. А буває, що чоловік є тираном тільки в стінах рідного дому, тоді як з колегами і друзями він поводиться мило і ввічливо.

Психологія стосунків у сім’ї, де чоловік – тиран, а дружина – жертва, досить складна. Адже насильство і пригнічення волі подружжя чоловіком саме по собі викликає огиду і є нелюдським. Але при цьому однозначно сказати, що чоловік-тиран не любить свою дружину не можна. Можливо, у нього просто такий характер.

Можна виділити кілька причин, по яких люди стають тиранами.

Дуже часто причина такої поведінки чоловіка криється в його далекому дитинстві. Нерідко у чоловіка-тирана хтось із батьків був таким же, і він перейняв частину вчинків з їх поведінки. У дитинстві його воля і бажання часто придушувалися батьком-тираном, тому з роками його єдиним бажанням було відігратися на комусь за своє нерадісне дитинство.

Буває й так, що у людини генетично закладений тиранічний характер. Таку людину вже не переробиш, на нього не вплине ніяке виховання. У даному випадку з такою людиною необхідно вести себе як можна більш акуратно, намагаючись не викликати таких нападів.

Часто хлопчик-тиран росте в родині абсолютно спокійних, добрих і врівноважених батьків. Вміння маніпулювати власними батьками сформувалося у нього ще в дитинстві, а батьки в силу своєї доброти і м’якості не змогли протистояти його капризам.

Досить поширеним явищем є і те, що не впевнені в собі чоловіки, але ще молоді і привабливі, виявляють свій тиранічний характер відносно своєї жінки або подруги з метою виключення суперників.

А іноді милий і спокійний чоловік на роботі, приходячи додому після важкого дня, починає зганяти свою злість і образу на найближчих людях. Ну а надалі така поведінка входить у нього в звичку і стає необхідною потребою.

Мужів-тиранів можна умовно розділити на три групи.

Для тиранів першої групи характерно прагнення домогтися повного загального контролю над членами сім’ї. Улюбленим питанням таких людей є «Де була?», Що вже є показником невпевненості в собі. Такий чоловік ревнує свою дружину до всього, що рухається. Даному типу людей просто необхідно бути в курсі, де знаходиться його дружина і діти, з ким вони проводять час, чим вони зайняті, чому дружина пізніше звичайного повернулася з роботи, де вона «шлялася» весь цей час і т.п. Під контроль такої людини потрапляє все, починаючи з телефонних дзвінків і закінчуючи одягом і зачіскою. Тільки повний контроль близьких дозволяє йому відчувати себе впевнено. Будь-яка непокора приводить його в сказ. Такі люди завжди знайдуть привід для причіпок.

До другої групи відносять чоловіків-тиранів, яким приносить задоволення всіляко принижувати і катувати свою дружину. Дуже часто від таких людей можна почути фрази типу: «Ти, квочка, неосвічена, без мене тобі не обійтися» або «Кому ти, крім мене потрібна?», «Ти себе в дзеркало бачила, опудало городнє!», «Так у тебе руки не з тих місць виросли, хто тебе на роботу візьме? ». Такою поведінкою чоловік підвищує власну самооцінку, а жінці вселяє, що вона в принципі без нього нічого не може, вона порожнє місце, повна нікчема, яка не має волі.

Чоловіки-тирани третьої групи дозволяють собі фізичне насильство щодо дружини і навіть дітей. Рукоприкладство є вищим ступенем прояву тиранії в сім’ї, коли жінки і діти стають жертвами агресії чоловіка і батька. Ускладнюється становище вживання алкоголю або наркотиків, адже вони, як відомо, відключають контроль людини над власними діями.

Найчастіше чоловіки-тирани зганяють свою агресію тільки в межах родини. Зустрівшись з хуліганом на вулиці, така людина навряд чи зможе чинити опір, адже в глибині душі в ньому сидить звичайний боягуз.

Чому ж за таких чоловіків-тиранів багато жінок виходять заміж і живуть все життя? Буває так, що жінка шалено закохується в симпатичного, доброго чоловіка, не підозрюючи про внутрішню його сутність. Коли ж все це проявляється в сімейному житті, жінка не може зважитися розлучитися з таким чоловіком. Причин тут може бути маса: це виправдання його вчинків завантаженістю на роботі, втомою, важким характером, якщо є діти, то це бажання виховувати дитину в повній сім’ї, а деяким жінкам просто подобається належати комусь, вони залежні від цього, як від наркотиків , їм подобається процес примирення після бурхливих розбирань і т.д. Дозволяють тиранію по відношенню до себе жінки невпевнені в собі, які не можуть самостійно приймати рішення, вони навіть раді, що хтось робить це за них. Багато терплять чоловіка-тирана в надії його виправити, хоча це занадто самовпевнено з їхнього боку. Багато хто живе все життя з такою людиною, тому що вважають таку модель відносин єдино вірною, оскільки в їх сім’ях були саме такі відносини – тато-тиран, мама – жертва. Такі жінки на підсвідомому рівні шукають собі чоловіка, який здатний принизити, зробити її покірною.

Що робити?

Взагалі заміж за тирана жінок виходити ніхто не примушує. Вся справа в нашому виборі. Одна дівчина, на допиті типу: «Де ти була? »Або« Чому запізнилася на п’ятнадцять хвилин »відразу розриває всі відносини, не бажаючи звітувати комусь про кожен свій крок. А інша, навпаки, буде покірною і терплячою, вийде заміж і буде все життя терпіти його знущання. Кожна з нас вільна сама вибирати, що робити далі: продовжувати жити з такою людиною, роблячи спроби змінити його, або розірвати всі відносини, в надії зустріти справжнього і люблячого чоловіка.

Звичайно, найефективнішим способом боротьби з тираном чоловіком є розлучення і повний розрив відносин. Але найчастіше жінки не роблять цього, оскільки їм просто нікуди йти, а якщо є ще й маленькі діти, то ситуація взагалі стає нерозв’язною. Жінка не може заробити, відповідно, утримувати себе і дітей. В результаті їй доводиться миритися з поточним станом справ і терпіти чоловіка-тирана, калічачи власне життя і психіку дітей, які в підсумку стануть точною копією свого батька і будуть надалі відіграватися на членах вже власної сім’ї.

З іншого боку, буває і так, що постійно терпіти і ковтати приниження та образи, нерідко й побої, стає нестерпно, а іноді й небезпечно для життя. Останнім часом зросла кількість вбивств, скоєних жінками, яких довели до крайності чоловіки-тирани.

Однак легко сказати, але важко здійснити. Дуже часто навіть після розлучення не вдається позбутися тирана, в результаті чого доводитися міняти не тільки місце проживання, але й роботу, школу, щоб позбутися від його переслідувань.

Отже, якщо ви вирішили піти від чоловіка-тирана, насамперед, не бійтеся, залишитися ні з чим і почати все з нуля. Ви, як мінімум купуєте спокій, свободу і незалежність. Обов’язково розкажіть про свій намір близьким і друзям, вони підтримають вас у всьому. До речі, якщо чоловік мордує вас, не мовчіть, розкажіть родичам, зверніться за допомогою до правоохоронних органів, адже існують статті в КК за рукоприкладство, катування морального і фізичного плану. Звичайно, він буде всіляко погрожувати вам розправою у випадку, якщо ви все розкажете. Але боятися цього не варто, ваш страх допомагає йому позбутися своїх комплексів, самоствердитися. Подібні дії з боку чоловіка взагалі не варто якимось чином виправдовувати, жаліти в даній ситуації варто тільки саму себе і дітей, якщо вони є.

Як правило, коли чоловік із тиранічними замашками дружина сидить вдома (сидить з дитиною, чоловік не дозволяє працювати і т.п.). Спробуйте піти на роботу, у вас з’являться власні гроші, в результаті чого підвищиться впевненість у собі, а ви придбаєте фінансову незалежність. Тоді причин для того, щоб терпіти приниження чоловіка-тирана стане на одну менше.

Пам’ятайте, життя нам дається один раз, і ми його повинні прожити не в страху і постійних образах, а в любові і взаєморозумінні. Тому перш ніж залишитися з чоловіком-тираном і продовжувати терпіти, подумайте, а чи варто, для чого все це? Вже точно не заради дітей. Переробити таку людину вже навряд чи вдасться (за рідкісним винятком). Якщо ви готові весь час підлаштовуватися під його настрій, можете спробувати. Але тоді ваші кращі роки будуть витрачені на таку нікчемність.

Звичайно, можна спробувати перевиховати такого чоловіка. Однак цей варіант в більшості випадків не приносить позитивного результату. Якщо ви твердо переконані у своєму намірі, варто спробувати. Тут важливо вчасно дати чоловікові відсіч при перших ознаках тиранії, показати свій характер. У деяких випадках чоловіки, розуміючи, що жінка не збирається миритися з його тиранічними замашками, відступають. Добре при цьому відвідати психолога. Дуже важливо надалі навчитися знаходити компроміси і поступатися один одному.

Чоловіча тиранія проявляється не відразу, і вже точно не на перших етапах знайомства. Проте вихід він все одно знайде. Тому перед тим, як виходити заміж уважно спостерігайте за порядками, встановленими в сім’ї майбутнього чоловіка. Хоча ніякої гарантії в даному випадку немає. У кожному разі, терпіти таку поведінку чоловіків не можна, їїслід припиняти на корені. Згідно народній приказці, чоловіки з роками краще не стають. Тому з тираном краще відразу розлучатися якомога раніше, без оглядки. Адже життя таке прекрасне, не варто присвячувати його вислуховуванню образ і докорів на свою адресу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...