ЧОЛОВІК РЕВНУЄ ДО ДИТИНИ: ЩО РОБИТИ?

Ця ситуація виникає часто в умовах нинішнього життя.

Якщо задатися питанням: а чому чоловік ревнує до дитини, то ми потрапляємо в необхідність розібратися в поняттях: що таке ревнощі? Які ролі в стосунках пари були до появи дитини? Давайте розберемо все по поличках.

Ревнощі – це відчуття недовіри, сумніви в любові і вірності. Часто ревнощі виникають, коли є ризик втратити партнера, якщо він захопився іншою жінкою (чоловіком) – коли з’являється третій учасник відносин. Але як бути, якщо суперника немає?

Частим запитом клієнтів є те, що при появі дитини чоловік ревнує дружину до малюка … Виходить, що суперник – маля?

Але хто може конкурувати з дитиною? Відповідь проста – тільки дитина! Доросла людина конкурувати з дитиною, ревнувати і влаштовувати сцени ревнощів не буде. Адже вона розуміє, наскільки важливий контакт матері і дитини в перші півроку-рік життя. У психології цей період називається «злиття», і це абсолютно природно і нормально – приділяти малюку максимум маминої уваги і любові.

Так формується почуття безпеки, довіри і прихильність, яка потім вплине на характер, успішність і особисте життя дитини.

Хто цього розуміти не може? Егоїст – скажете ви! Дитина – скаже психолог. Адже маленькі дітки дуже важко переживають народження братика чи сестрички. Їм потрібна мама цілком і повністю. І малюк буде відвойовувати її, конкурувати, адже він маленький, егоїстичний і він ще не розуміє. А тут начебто дорослий мужик, глава сім’ї, новоспечений батько! А ось і ні. Якщо конкурує з малюком – він в душі маленький і у нього забрали «маму»…

Ось ми плавно підійшли до ролей партнерів у відносинах. А заодно навчимося уникати подібних партнерів в житті. Особливо важливо ідентифікувати, як були розподілені ролі спочатку, до появи дитини.

Адже якщо чоловік з якихось причин недолюблений своєю матір’ю, він може несвідомо шукати собі психологічну «маму».

Тобто, жінка, обрана в дружини, психологічно ним опікується, втішає, вирішує всі питання, приймає рішення. І поява малюка само собою перетягує її увагу на дитину. А чоловік відчуває себе покинутим, відкинутим, нещасним «маленьким хлопчиком, якого покинула мама»… Звідси походять його ревнощі – адже вони продиктовані прагненням володіти.

Що ж робити?

По-перше, не варто будувати відносини, в яких ви «мама» для вашого чоловіка. І ви уникнете такої ситуації. А по-друге, якщо це вже сталося – вашому чоловікові показана тривала робота з психологом. В інший спосіб «дорости» психологічно, наприклад, самостійно, в даному випадку неможливо, так як необхідна «материнська фігура», яка добудує те, що мама не добудувала. Розумієте? Це може бути дійсно виходом, тому що роль мами буде грати досвідчений, професійний психолог, який знає що робити, а не ви. А ви в свою чергу, станете йому дружиною, а не мамою. І все стане на свої місця.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...