Чоловік не хоче дитину, причини, що робити?

Чоловік не хоче дитину, причини, що робитиРано чи пізно будь-яку жінку починають відвідувати думки про материнство, чого не можна сказати про чоловіків. Багато хто не виявляють особливого захвату, коли мова заходить про дітей. Небажання мати дітей чоловіки обґрунтовують різними причинами, головним чином, об’єктивними. Що ж робити, якщо чоловік не хоче дитини, а жінці вже пора?

Причини небажання чоловіка мати дитину і що робити.

Інфантильність чоловіка.

У даному випадку чоловік не вважає себе достатньо зрілим, щоб стати батьком. Поки не вважає. Багато чоловіків використовують таку відмовку, але для жінки вона абсолютно не прийнятна. Чоловік здатний стати батьком навіть в 60 років, тоді як у жінки рекомендований вік для пологів від 20 до 30 років. Тому чекати, коли, нарешті, він дозріє для продовження роду (більше 1,5 років), жінці не має сенсу.

Якщо відразу вибирати зрілого чоловіка собі в супутники життя, треба розуміти, що в такому віці він і зовсім може не хотіти мати дітей (трапляється рідко). Як це не дивно, але інфантильність жінки в такій ситуації відіграє не останню роль. Чоловік може просто боятися, що йому доведеться виховувати вже не одну дитину (дружину), а вже двох, а може, і трьох. У даній ситуації, якщо жінка серйозно хоче зберегти відносини і народити від коханої людини, важливо змінитися, показати йому, що вона доросла людина, а не дитина. Для початку потрібно навчитися контролювати свої емоції, тримати себе в руках, менше плакати, вередувати і ображатися через дрібниці, навчитися при необхідності йти на компроміси, показати свою розсудливість і серйозний настрій, завоювати його повагу і довіру, показати, що ти особистість.

Невпевненість у жінці.

При наявності невпевненості у власній жінці чоловік не захоче заводити з нею спільних дітей. У даній ситуації дитина сприймається ним, як один із способів жінки прив’язати до себе або утримати його. Звідси якщо в родині склалася подібна ситуація, жінці необхідно гарненько проаналізувати свої стосунки з чоловіком, зробити так, щоб він став більше довіряти їй, був упевнений в її вірності, зрозумів, що на неї можна покластися. Важливо ставитися з увагою і турботою до чоловіка, вони це цінують. Вмійте вислухати чоловіка, при необхідності підняти силу духу, підтримати у всіх його починаннях, і ніколи не кажіть йому про його недоліки прямо.

Невпевненість у своєму фінансовому становищі.

Матеріальна забезпеченість, стабільність, упевненість у завтрашньому дні, наявність власної квартири для багатьох чоловіків є головною платформою для того, щоб обзавестися дітьми. Звичайно, важливо, щоб дитина мала власну кімнату, а не куточок метр на метр, важливо матеріальне благополуччя, але це не привід для чоловіка відмовляти собі й дружині в радості бути батьками.

У даній ситуації жінка повинна спокійно роз’яснити чоловікові про ті витрати, які виникнуть неминуче, але їх буде не так вже й багато. Зрештою, можуть допомогти родичі, та й вона сама не буде весь час сидіти вдома, обов’язково вийде на роботу, після того, як дитину влаштує в дитячий сад. А поки вона може звести до мінімуму необов’язкові витрати (свої), створити накопичення, більш серйозно підійти до сімейного бюджету. До того ж якби всі заводили дітей після оцінки свого фінансового благополуччя, то населення планети скоротилося в рази. Безсумнівно, труднощі виникнуть, але все проходить, а дитина – частинка вашої душі, яка залишиться з вами назавжди. Також чоловікові можна навести приклади сімейних пар, які домоглися фінансового успіху, вже маючи малюків. А домагатися благополуччя в матеріальному плані можна все життя або, потім народженню «потомства» не дозволить стан здоров’я, час-то йде. Тому дотримуйтесь відомої народної мудрості: «Якщо дасть Бог дитину, дасть і на дитину».

Медичні причини.

Останнім часом почастішали випадки народження дітей з відхиленнями і різними вродженими захворюваннями. Небажання чоловіка ставати батьком у даному випадку може бути виправдане, особливо якщо у вашій сім’ї є спадкові захворювання або були випадки патологій вагітності (завмерла вагітність, викидень і т.п.), тобто існує реальний ризик народження не здорового малюка. В даному випадку проблему необхідно вирішувати із залученням фахівців, оцінки всіх ризиків. Спілкування з психологом тут також не буде зайвим. Якщо ризик розвитку проблемної вагітності та негативних наслідків для дитини високий, краще відмовитися від ідеї завагітніти і народити малюка. Можна подумати про усиновлення.

Негативний досвід когось із друзів чоловіка.

Приміром, кращий друг розійшовся з дружиною, на тлі цих подій з дитиною він бачиться не часто. Або, наприклад, сам чоловік з багатодітної сім’ї, йому не вистачало любові, ласки і уваги батьків. Прикладів може бути маса, завдання жінки довести чоловікові, що доля родини – в їх власних руках.

Наявність дітей від попереднього шлюбу.

У другої половинки є вже дитина, а то й не одна від іншого шлюбу (шлюбів). У дружини теж можуть бути діти. Бажання жінки мати спільну дитину саме з цією людиною природно, особливо якщо їй ще не пощастило стати мамою. Вона щиро не розуміє, чому йому цього не хочеться. У даній ситуації необхідно серйозно пояснити йому всю важливість дитини для жінки. Навіть за наявності у неї дітей, бажання відчути це щастя, народити від коханого може бути дуже сильним. Тут необхідно приймати рішення спільно, враховувати бажання обох сторін. Ні в якому разі не треба «підлаштовувати заліт»! Багато хто наївно вважають, що варто їм народити, як чоловік, побачивши малюка і взявши його на руки, відразу поміняє свою думку, зрадіє і буде щасливим. Існує дуже багато прикладів, коли подібний крок призводить до сумних наслідків.

У даній ситуації у міру можливості якомога частіше ходити з чоловіком у гості до рідних, знайомих або друзів, де є маленькі діти. Нехай чоловік потримає дитину на руках, пограє з нею, може, у нього знову прокинеться бажання стати татом, у всякому разі, він не залишиться байдужим. Під час покупок дитячих речей або іграшок для малюків друзів та хрещеників, теж по можливості, можна брати чоловіка з собою. Цей захоплюючий процес допоможе йому згадати, яке це щастя бути батьком.

Морально не готовий до відповідальності або боязнь відповідальності.

Поява дітей на світ вимагає від обох батьків величезної відповідальності. Природно боятися цього. Інша справа, коли чоловік вперто не хоче дитину, бо не бачить або не пов’язує свою подальшу долю з нинішньою дружиною, відповідно, дитині від неї в його житті теж немає місця. А всі розмови про відповідальність – проста відмовка. В даному випадку необхідно задуматися, а чи потрібен такий чоловік? А чи потрібно йти з ним по життю рука об руку далі? Адже, як недавно стало відомо, продовження роду – абсолютне бажання будь-якого чоловіка, а якщо чоловік любить по-справжньому жінку, то він завжди хоче від неї дитину (за винятком проблем зі здоров’ям). Ось така арифметика.

Бажання пожити для себе або простий егоїзм.

В основному це притаманне молодим хлопцям, які не бажають змінювати свій спосіб життя, відмовляти собі в розвагах і задоволеннях через народження дітей. Головним чином, вони обґрунтовують це тим, що у них все ще попереду. Думаю, залишатися з такими чоловіками немає сенсу, тому що навіть при випадковому зальоті такі чоловіки не стануть хорошою опорою для жінки і гарними батьками для дітей. Тут вирішує жінка сама.

Є й інші причини, на які чоловіки посилаються у своєму небажанні мати дітей. Тут можна виділити боязнь або страх того, що жінка після появи малюка на світ буде менше приділяти часу чоловікові, що її привабливість після вагітності, як і сексуальне життя, різко знизиться, вона розповніє і поповнить ряди домочаток. Часто відмову від народження дитини чоловік обґрунтовує страхом за життя і здоров’я подружжя, острахом залишитися одному, якщо раптом вагітність і пологи закінчаться трагічно.

Іноді проти дитини виступають батьки чоловіка, вважаючи, що йому не підходить ця жінка, що йому рано ставати батьком і т.п.

Що робити жінці, яка бажає народити?

Якщо чоловік на бажання жінки мати від нього дітей відповідає відмовою, жінці необхідно з’ясувати справжню причину цього рішення. Може він дійсно не бачить дружину поруч із собою у своєму подальшому житті, подумує про холостяцьке життя. Тоді розмова про дитину – марна трата часу. Тут необхідно думати про те, чи потрібно продовжувати жити з цією людиною.

Якщо причина не в цьому, якщо чоловік любить жінку, можна спробувати умовити його, задіявши всіх «впливових» родичів і друзів. Думку більшості нелегко оскаржити.

Вгамувати всі його тривоги і сумніви, переконати в тому, що дитина зробить їх відносини ще міцніше, а любов сильніша.

Можна спробувати почекати пару років, може він передумає, чекати більше – сенсу немає.

У разі якщо проти вагітності висловлюється сім’я чоловіка, тут важливо знайти спільну мову зі свекрухою, пояснити їй, що ніхто не претендує на її послуги в якості няньки або яку-небудь матеріальну допомогу. А взагалі, якщо батьки мають сильний вплив на вже дорослого сина, є привід задуматися, адже в майбутньому можуть бути самі різні ситуації, при яких вони не пропустять нагоди втрутитися у відносини між подружжям і сімейні справи. Чи варто тоді жити з маминим синочком?

Якщо чоловік ніяк не поступається, не бажає навіть заводити розмову про продовження роду, в цій ситуації, жінка, напевно, повинна прийняти єдине правильне рішення. Якщо вона хоче випробувати радісне почуття материнства, але цей чоловік їй ніколи його не подарує, значить, однозначно необхідно розбігатися в різні боки, навіть якщо вона сильно любить його. Або погодитися з його рішенням, жити без дітей. Іншого не дано. У будь-якому випадку вирішувати жінці.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...