Чоловік на пологах – за, проти, утрималися …

Чоловік на пологах - за, проти, утрималися ...У різний час у різних народів по-різному ставилися до участі в пологах чоловіка породіллі. Десь чоловіки були присутні, десь ні, десь тільки спостерігали, десь допомагали. Є в наш час і прихильники пологів тільки вдвох, коли чоловік сам і приймає пологи.

Але хотілося б звузити тему нашої розмови до звичних більшості читачам сучасних умов і обговорити присутність і участь батька дитини при пологах в лікарні.

Чи добре це? Чи правильно? Чи підходить це особисто вам? 

Якщо подивитися на ситуацію з такої дещо романтичної точки зору – борг чоловіка захищати свою жінку і потомство. Жінка виношує, народжує, вигодовує дитину – а чоловік створює їй для цього умови, дає їй прожиток і безпеку. Такий ось злегка печерний підхід.

Якщо розглядати участь чоловіка в пологах через призму саме цієї функції – то ми побачимо безумовну користь.

Що конкретно може робити чоловік на пологах? 

Перебуваючи разом зі своєю дружиною в пологовій палаті, чоловік може надати їй величезну підтримку.

– Фізична допомога: наприклад, доставити в пологову палату, принести речі, оформити всі потрібні документи в приймальному покої, допомогти влаштуватися, встати, сісти, переодягнутися, подати воду, підтримати жінку, щоб вона не впала, коли йде в санвузол, надати їй можливість в буквальному сенсі повиснути на своїй шиї і т.д.

– Моральна підтримка: Важливо вчасно сказати їй про те, що вона сильна, що вона справиться, нагадати, що більша частина шляху вже пройдена і залишилося зовсім трохи, а також не забути і про слова любові.

– Спілкування з персоналом лікарні: У пологовій палаті на породіллю часто обрушується цілий шквал запитань від акушерок і лікарів. Це відволікає її від пологів, від того, щоб справлятися з переймами, правильно дихати, розслаблятися і т.д. Це може сповільнити пологи, зробити їх занадто хворобливими і привести до непотрібних втручань. Набагато краще буде, якщо відповідати на всі ці питання буде чоловік породіллі. А коли пропонується якесь медичне втручання, саме чоловік може поговорити з лікарями для того, щоб розібратися, чи є це втручання необхідним. І після докладного обговорення з лікарями, він може допомогти породіллі прийняти рішення про згоду або про відмову.

Іноді буває так, що потрібно покликати акушерку. Або, навпаки, попросити вийти, щоб не заважали – уявіть собі ситуацію, коли над вухом породіллі стоять кілька медсестер і голосно обговорюють те, що відбувається в сусідній палаті. Так що батькові дитини, безумовно, знайдеться, чим зайнятися в пологовій.

Підтримати у важкий і відповідальний момент – чи це не справжній прояв любові чоловіка?

Безумовно, багато жінок чекають від своїх партнерів присутності і підтримки під час пологів.

А якщо породілля не хоче, щоб чоловік був присутній на пологах? Є й такі жінки, які у важкий момент хочуть усамітнення, їм не потрібно, щоб їх жаліли, вони не хочуть, щоб хтось їх взагалі бачив. Таких, правда, чомусь менше.

І все ж не варто ображатися, якщо дружина не хоче вашої присутності – народжувати їй, а тому їй і вирішувати. У неї можуть бути якісь свої міркування на цю тему, можливо, вона готова ними поділитися, постарайтеся зрозуміти її.

А чи завжди все так гладко?

Буває, що жінка боїться, що після присутності на пологах її чоловік може охолонути до неї. Чи варто говорити, що при хороших, міцних стосунках, цього не станеться. А от якщо відносини між чоловіком і жінкою вже розхитані, то пологи як процес, та й сам факт появи в сім’ї дитини, можуть послужити тригером для подальшого розвалу.

До речі, на рахунок охолодження через те, що чоловік спостерігав непризначені для його очей фізіологічні аспекти – адже щоб цьому запобігти, зовсім не обов’язково відмовлятися від допомоги чоловіка взагалі. Досить просто домовитися з ним про те, що він не буде дивитися, куди не треба, а також, що він вийде з кімнати, якщо породілля його про це попросить, і без образ!

Трапляється і так, що партнер породіллі, непомітно для себе самого, настільки приєднується до її почуттів, що буквально зливається з нею, і замість того щоб підтримати – затягує її ще глибше в її ж власні страхи і переживання. Іноді жінці навіть доводиться самій займатися тим, щоб підтримувати свого чоловіка. Передбачаючи ймовірність такої реакції, жінка навіть може відмовитися від присутності чоловіка на пологах. Однак цього можна уникнути при відповідній допологовій підготовці.

Якої участі ви очікуєте від свого партнера?

– Обов’язково обговоріть це з ним!

– Чи хочете ви, щоб він був твердий, як скеля? Або ніжний?

– Щоб робив вам масаж? Чи не доторкався до вас?

– Щоб розмовляв з вами або виконував ваші прохання мовчки?

– Чи хочете ви його постійної присутності в кімнаті? (Тоді не забудьте взяти для нього побільше бутербродів) Чи ви погодитеся, щоб він виходив іноді з кімнати?

– А може, ви самі попросите його вийти в якийсь момент? Тоді домовтеся заздалегідь, щоб не ображався.

– Чи попросите ви його відвернутися, коли дитина буде народжуватися? Чи хочете ви, щоб він сам перерізав пуповину? (Так, якщо попросити, можливо йому дозволять це зробити)

А якщо він взагалі не хоче бути присутнім?

Ну, буває і так. Пологи – процес дуже потужний, емоційно заряджений, а для спостерігача може бути дуже не простим. Можливо, вашому чоловікові це не підходить. Якщо змусити його брати участь в цьому через силу – толку не буде, краще надайте йому можливість про вас подбати. У такому разі скористайтеся допомогою досвідченої жінки – подруги чи сестри, і все буде відмінно.

А іноді й обставини не дозволяють. Теж не біда, якщо з вами буде хтось інший, хто в змозі допомогти.

Багато жінок, крім того, вважають, що краще залишити свою старшу дитину в надійних руках батька, ніж протягом усіх пологів турбуватися про дворічну дитину, залишену з чужими людьми. Адже для хороших пологів необхіден спокій породіллі. Так що, якщо спокій досягається тільки тим, що чоловік залишається зі старшою дитиною – значить, чоловіка треба залишити зі старшою дитиною.

У будь-якому разі не відкладайте – поговоріть про це з вашим партнером прямо зараз, це дійсно важливо!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...