Чого не можна їсти під час вагітності?

що не можна їсти вагітнимВагітність багато що змінює в жіночому організмі, у тому числі і смакові пристрасті. Те, що ще недавно приваблювало, сьогодні викликає нудоту, а хочеться того, на що раніше і не подивилася б. Звісно, до цих бажань організму потрібно прислухатися. Але є такі продукти, які з раціону вагітної слід виключити, тому що вони можуть завдати шкоди зростаючому всередині мами малюкові. Що ж це за продукти? Чим вони небезпечні?

Перше, від чого майбутній мамі слід відмовитися, – це алкогольні і газовані напої. Багато хто знає про ту непоправну шкоду, яку може завдати дитині алкоголь. Він вільно проходить через плаценту, дуже швидко потрапляє в кров малюка і створює умови для розвитку різних патологій, гіпоксії, порушення процесів обміну речовин і функціонування різних органів немовляти. Тому алкоголь найкраще повністю виключити з раціону під час вагітності.

Продукти-алергени

Багато видів фруктів, які не ростуть у вашій місцевості (екзотичні), можуть призвести до появи алергічної реакції у вагітної, а в подальшому і у народженого малюка. До таких фруктів відносять також цитрусові, банани. Крім фруктів, продуктами-алергенами є яйця, горіхи, молоко (його білок), морепродукти, шоколад, а також всі продукти, що мають червоний і помаранчевий колір. Якщо їх їсти у великих кількостях, то вони можуть призвести до найсильнішої алергії.

Їжа, не оброблена термічно

При вагітності потрібно відмовитися від їжі, що містить сирі або погано проварені або прожарені рибу, м’ясо, яйця. Наприклад, такі делікатеси, як стейки або біфштекси з кров’ю, суші, яйця всмятку зі свого раціону краще виключити.

Справа в тому, що при їх вживанні досить великий ризик харчового отруєння, а також зараження сальмонельозом та іншими небезпечними кишковими інфекціями. Такими ж небезпечними для майбутніх мам можуть стати м’які сири (рокфор, брі, козячий сир, камамбер та інші), так як вони готуються з непастеризованого молока, а значить, можуть містити небезпечні бактерії, що створюють небезпеку інфікування, передчасних пологів або викидня. З цієї ж причини слід утримуватися від непастеризованих свіжих соків, швидкопсувних ковбас і паштетів. Фрукти і овочі, дуже корисні для майбутніх мам, слід мити особливо ретельно в проточній воді.

Продукти, що містять консерванти, барвники, велику кількість солі

Вагітна жінка повинна харчуватися виключно натуральною їжею. Всі консерванти, підсилювачі смаку, барвники та інші харчові добавки дуже шкідливі для майбутньої мами та її дитини. Тому краще не їсти чіпси, сухарики, крабові палички, різні продукти швидкого приготування. Копченості, соління краще теж виключити, інакше вони можуть привести до набряків.

Кожна жінка, звичайно, сама вирішує, як їй харчуватися при вагітності. Найважливішим є те, щоб організм мами, а значить, і малюка, отримував всі потрібні йому мінерали, вітаміни, мікроелементи, щоб харчування було збалансованим, різноманітним і смачним.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...