Чого не можна робити під час пологів

Чого не можна робити під час пологівДосить легко знайти інформацію в літературі та інтернеті про те, як потрібно себе вести з початком пологової діяльності. Але є й такі дії, які слід запам’ятати як небажані під час пологів – чого робити категорично не можна або, принаймні, не рекомендується.
1. З початком маткових скорочень (сутичок) не впадайте в паніку. Не метушіться, не поспішайте якнайскоріше в пологовий будинок. Особливо, якщо це перші пологи, час розкриття шийки матки зазвичай становить від 10 годин, тому ви можете спокійно зібратися і провести початок пологів у звичній обстановці, а не в лікарняних умовах.
2. З іншого боку, не зволікайте якщо у вас а) почалася кровотеча, б) відійшли води, с) перші пологи були дуже швидкими.
3. З початком переймів не можна багато пити і зовсім не можна їсти.
4. Небажано лежати. Лікарі радять «нагулювати» сутички, як можна більше ходити.
5. У момент сутички не можна напружуватися і намагатися побороти біль. Навпаки, слід максимально розслабитися, щоб не створювати перешкоди проходженню дитини, прийняти біль як природне явище.
6. На активному етапі пологів, коли сутичка триває близько 2 хвилин, а проміжок між переймами становить 2-3 хвилини, породіллі не можна сидіти. Однак, дозволяється сидіти на гімнастичному м’ячі або навпочіпки.
7. На етапі потуг (так звана фаза вигнання плоду) не можна тужитися в голову, слід всі зусилля спрямовувати вниз, в живіт і промежину, виштовхуючи дитину. Якщо ви тужитесь в голову, надуваєте щоки, такі дії ніяк не допомагають вашому малюкові просунутися вперед, а у вас в результаті можуть лопнути тонкі кров’яні судини на обличчі.
8. На будь-якому етапі родового процесу не можна кричати. При цьому можна співати, стогнати, дихати спеціальним чином, але крик породіллі протипоказаний. У момент крику ви напружуєтеся, видихаєте необхідний дитині і вам кисень, втрачаєте сили, які слід було б направити на допомогу дитині.
9. Не можна тужитися до тих пір, поки вам не дасть таку команду лікар або акушер. Бажання тужитися часто настає у породіль раніше, ніж момент, коли це вже можна робити. Якщо ви почнете тужитися завчасно, це може призвести до травми – як для вас, так і для вашого малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...