Читання як «злочинне» задоволення

Читання як злочинне задоволенняПсихологи поставили читання на перше місце в списку найбільш розслаблюючих занять. Насправді, багато людей люблять читати, проте просто не дозволяють собі цього зробити. Чому і як з цим боротися?

Читання, що стало «злочинним»

Читання стає «злочинним» з найрізноманітніших причин. На когось з докором «дивиться» з полиці бізнес-книга, яку настійно порекомендував прочитати начальник. Хтось не може сісти і почитати, коли на кухні гора немитого посуду, а на поверхнях – шар пилу. Хтось щовечора дивиться телевізор, виправдовуючи себе «важливим паралельним заняттям» начебто манікюру або чищення картоплі.

Біда в тому, що читання багато хто з нас сприймає як злочинне задоволення, за яке не можна взятися до того, як буде виконана дюжина важливих справ. Однак списки справ ніколи не закінчуються – вони лише подовжуються, скільки б часу ми не виділяли на «хвости». У підсумку, ми читаємо раз на півроку – книгу, перед якою не могли встояти, і з почуттям провини відповідаємо, що «на вихідних абсолютно нічого не робили – тільки валялися на дивані».

Навіщо читати?

Насправді, вплив літератури на розум і серце важко перебільшити. І тут не можна обмежитися даними вчених про те, що читання всього за шість хвилин нормалізує серцевий ритм. Хороші книги дозволяють з боку поглянути на будь-яку життєву ситуацію, у тому числі, непросту. Книги дозволяють краще розібратися в собі, тому що ми раз у раз приміряємо книжкові сцени на своє життя, задаємося питанням, як би ми вчинили в даному випадку. Книги дають поживу для розуму, вони змушують нас задуматися про важливе, головне. Вони створюють настрій, надихають, штовхають нас на сміливі вчинки, дарують віру у власні сили і змушують забути про дрібні проблеми і невдачі, що «ніщо» у порівнянні з трагедіями героїв великих романів.

Як «легалізувати» читання?

Так як же бути з «злочинним задоволенням», запитаєте ви?

  • Ретельно обираємо. Часто ми не дозволяємо собі читати тому, що боїмося розчарувань. А раптом книга не сподобається? Навіщо було вбивати на неї стільки часу, питаєте ви себе. Щоб вирішити цю проблему, потрібно всього лише більш ретельно підходити до вибору книги. Не потрібно гнатися за «бестселерами» – розумніше вибирати книги, які дарують вам внутрішній комфорт, вселяють віру у власні сили, надихають. Тому перед тим, як взяти у подруги книгу (а раз взяли, ніби як зобов’язані прочитати), ознайомтеся з відгуками і рецензіями, запитайте думку людей, з якими ви «на одній хвилі». Перечитуйте хороші книги, які вже подарували вам години радості і задоволення – ці вірні друзі просто зобов’язані бути у вашій домашній бібліотеці.
  • Резервуємо час. Якщо для миття посуду знайшовся час у вашому розкладі, знайдіть його і для книг. Нехай це буде півгодини щодня, але цей час має бути повністю у розпорядженні цього заняття. Не треба намагатися за рахунок книг навести порядок або «ще трохи попрацювати». Всьому свій час і місце. Всю роботу не переробиш, весь пил не прибереш. Ваші духовні потреби не повинні страждати, так що заплануйте час на читання і спокійно читайте.
  • Використовуємо перехідний час. Раз у раз протягом дня трапляються якісь неув’язки, перерви, очікування. Чекати – дуже невдячне заняття. Проте лише в тому випадку, якщо у вас з собою немає книги. Якщо ви носите книгу з собою, будь-який час очікування пролетить непомітно, з користю і задоволенням.
  • Використовуємо в якості нагороди. Дуже часто в книгах про мотивацію і її підтримці рекомендується придумати собі нагороду за виконану в строк роботу, реалізований проект або план. Люди чомусь часто асоціюють нагороду з солодощами. Насправді книга може бути не гіршою винагородою за працю. Дозвольте собі весь вечір присвятити читанню, якщо вам вдасться вчасно завершити проект, цілий тиждень щодня займатися іноземною мовою або не пропустити жодного заняття в спортзалі за місяць. Нехай хороша книга буде вашою нагородою. І нехай це буде по-справжньому бажана книга. Тоді ваша мотивація тільки посилиться. До того ж, від книг не товстіють. Від них тільки веселішають і розумнішають.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...