Чим закрити мансардні вікна?

мансардні вікна і жалюзі

На мансарду проникає занадто багато сонячного світла? Мансардні вікна теж можна затулити. Сьогодні для цього існує багато ефективних і зручних способів.

Сонцезахисні пристрої для мансардних вікон необхідно підбирати відповідно до їх похилих положень і залежно від способу відкривання. Найкраще для цього підходять спеціальні ролети та жалюзі. У продажу є жалюзі різноманітних кольорів і видів, що забезпечують різні ступені захисту від сонця. Деякі з них можуть навіть автоматично відкриватися і закриватися. Все залежить тільки від ціни.

Для мансардних вікон виробники також пропонують спеціально розроблені штори, які роблять під замовлення для вікон практично будь-яких розмірів. Як правило, це тканинна рулонна або плісирована штора, яка може пересуватися по напрямних або без них.

Зустрічаються також внутрішні сонцезахисні жалюзі, а також зовнішні ролокасети та маркізети. Ступінь світлового потоку, що проходить через вікно, може регулюватися опусканням штори або поворотом ламелей.

Слід враховувати, що штори, які робляться під замовлення, коштують дорожче, ніж стандартні вироби, пропоновані виробниками вікон.

Фірмові жалюзі і ролети виробляють з урахуванням існуючих типів і розмірів вікон. Вони володіють багатьма перевагами: оригінальні аксесуари ідеально підходять до вікон, їх можна легко і швидко змонтувати. Як правило, вони мають сучасний дизайн і представлені в широкому асортименті. Виробники мансардних вікон змагаються у винаході нових технічних рішень.

Що ж підібрати до вашого інтер’єру: штори, жалюзі або ролети

Внутрішні штори

Стандартні. Найпростішим і найбільш дешевим варіантом захисту від сонця для мансардного вікна є тканинна штора. Скручену в рулон, її можна сховати в широкому алюмінієвому карнизі, розташованому поруч з верхнім краєм вікна. Фіксатори, закріплені з боків віконної рами, утримують штору поруч з віконним склом і дозволяють встановлювати її в двох або трьох обраних положеннях: щоб вона закривала все вікно, його половину або тільки одну третину.

Штори цього типу не є непроникним захистом від сонця. Вони швидше фільтрують світло – так само, як фіранки на звичайних вікнах. Найчастіше їх роблять із бавовни (різні кольори і види на вибір), але тканину обробляють просоченням, а бічні краї захищають від розтріпування. Можна також вибрати спеціальний, менш прозорий матеріал або світлонепроникну тканину. Але слід враховувати, що штори з таких матеріалів коштують набагато дорожче, ніж звичайні бавовняні.

Штори з бічними напрямними. На відміну від стандартних моделей, бічні краї цих штор приховані в алюмінієвих профілях, завдяки чому вони щільніше затуляють вікна. Також вони більш зручні в експлуатації: бічні направляючі дозволяють встановити штору в певному положенні. Це особливо зручно у випадку, якщо мансардне вікно знаходиться на великій висоті, через що для його відкривання і закривання доводиться користуватися спеціальною жердиною. Щоб опустити штору, досить потягнути її вниз.

Такі штори відрізняються головним чином типом використовуваної тканини і можуть бути, наприклад, плісированими (плісирований матеріал розтягується, у міру того як штора затуляє вікно), виконаними з полотна, покритого спеціальною субстанцією, яка робить його більш жорстким, або з матеріалу, що має з боку віконного скла спеціальне покриття, що відбиває сонячні промені.

Затінюючі штори. Це штори в спеціальних напрямних, оснащених прокладкою, яка повністю перешкоджає проникненню світла в кімнату. У поєднанні зі світлонепроникною тканиною вони можуть повністю ізолювати приміщення від сонячних променів.

Такі штори можуть стати в нагоді в кімнатах, в яких сплять вдень, особливо в дитячих (існують моделі, прикрашені малюнками – зірками або ведмедиками). Термовідбиваючий шар, яким покрита тканину з боку скла, взимку допомагає також утримувати тепло всередині приміщення. Затінюючі штори можуть мати різні забарвлення і фактури.

Жалюзі

Недолік опущених штор – вони затуляють вид з вікна. На відміну від них жалюзі дозволяють контролювати напрям і кількість проникаючого світла і при цьому не відмовлятися від зорового контакту з навколишнім середовищем.

Такі моделі у продажу представлені в широкій колірній гамі; найпростіші – утримуються на вікні завдяки натягнутим сталевим струнам з пластиковим покриттям. Управляти такими жалюзі можна за допомогою шнура і пластикових стрижнів. Вишуканіше виглядають більш дорогі моделі в алюмінієвих напрямних.

Жалюзі можна піднімати і опускати. Але найзручніше користуватися ними, коли вони знаходяться в опущеному положенні: тоді можна регулювати інтенсивність світла, встановлюючи ламелі під відповідним кутом.

Жалюзі підійдуть для ванни або кухні, а також стануть в нагоді в майстерні, де доводиться багато часу проводити за столом при мінливому освітленні.

Існують також жалюзі, ламелі яких з одного боку покриті термовідбиваючим шаром. У теплу пору року, коли надлишок сонця, цей шар слід направляти всередину, а в зимовий час, коли ми хочемо утримати тепло в кімнаті, – у бік віконного скла. Влітку такі жалюзі краще, ніж бавовняні штори, захищають від перегріву. Більше про переваги можна дізнатися на сайті Proem – proem.in.ua.

Маркізети

Натягнутий зовні мансардного вікна маркізет – це один з найефективніших способів захисту від сонця. Він використовується в поворотних і поворотно-відкидних вікнах.

Маркізети для мансардних вікон виконуються з міцного, стійкого до впливу атмосферних чинників пластика, що має структуру тканини. Напівпрозора міцна сіточка відбиває сонячні промені, не допускаючи надмірного нагріву віконного скла.

Як і всі зовнішні штори, маркізет значно зменшує кількість тепла, проникаючого всередину приміщень. Великою перевагою його використання в літній період є те, що, захищаючи від сонця, він у той же час не закриває вигляд, граючи роль фільтра, злегка затуляючого вікно.

Хоча маркізет монтується зовні, під кромкою покрівлі над вікном, розсується він вручну зсередини. Після відкривання поворотного вікна його потрібно потягнути і зачепити за гачки, які знаходяться в нижньому зовнішньому краї вікна. Іноді доводиться користуватися спеціальним жердиною. При закриванні вікна маркізет розгорнеться сам – залежно від положення вікна він буде автоматично висуватися або засуватися.

Зовнішні ролети

Вони не тільки обмежують доступ сонячних променів, але також не пропускають шум і є додатковим захистом мансардних вікон від злому. Зовнішні ролети (їх ще називають рольставнями) можуть повністю затемнити приміщення, захищаючи його від надмірної освітленості і перегріву в спекотні дні. Взимку ж вони скорочують витік тепла, дозволяють укритися від поганої погоди, холодного вітру, граду або снігу.

Зовнішніми ролетами можна управляти, не відкриваючи вікна; для цього на них встановлюють сервопривід з дистанційним управлінням. Таким чином, щоб відкрити або закрити ролет, достатньо натиснути кнопку на пульті дистанційного керування. Все більш популярними стають моделі захисних ролет, що працюють від сонячної батареї.

Через мансардні вікна проникає багато світла. Як правило, ми намагаємося використовувати це, встановлюючи під ними столи, робочі стільниці, туалетні столики.

Але якщо вікно знаходиться над ліжком, то є широкий вибір варіантів затемнення кімнати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...