ЧИМ ЗАЙНЯТИСЯ В ДЕКРЕТІ?

Ви народили дитину. Період подарунків і розчулення новонародженим минув. А що тепер? Чим зайнятися мамі, сидячи вдома з маленькою дитиною?

Навчання і саморозвиток

Коли ще у вас буде стільки вільного часу, як зараз! Думаєте, це жарт? Тільки уявіть, мине 1,5 – 3 роки, відведених на відпустку по догляду за дитиною. Ви вийдете на роботу, і почнуться звичні трудові будні. Навряд чи потім вам захочеться приносити в життя зміни і витрачати вільний після роботи час на навчання.

Якщо ви не можете заручитися допомогою бабусі або няні, щоб їздити на заняття в інститут, тоді виберіть короткострокову річну програму (поки чоловік у відпустці) або дистанційне навчання. Зараз досить великий вибір програм додаткової освіти, курсів підвищення кваліфікації з видачею державного диплома. Деякі інститути пропонують лекції через Skype, проводять вебінари з зарубіжними викладачами. А можна вибрати таку спеціалізацію, яка буде гармонійно поєднуватися з материнством. Наприклад, навчаючись на інструктора з йоги для малюків, ви можете брати свого малюка на заняття.

Звичайно, вам доведеться докласти деяких зусиль, щоб завчити новий лекційний матеріал. Але якщо поглянути на труднощі з іншого боку, все здасться не таким вже нездійсненним. «Вчіть уроки», поки годуєте грудьми дрімаючу дитини. Читайте підручники під час прогулянок в парку з коляскою. Іноземні мови весело вчити разом зі старшими дітьми. Придумайте віршики про кожні нові групи слів, які потрібно запам’ятати, і грайте з малюком, наспівуючи пісеньки на італійській або французькій. Навіть якщо маля не зовсім зрозуміє зміст вірша, час, проведений за такими веселими уроками, пройде не даремно.

Нове хобі

Квілінг, скрапбукінг, фетлінг, печворкінг, деку паж… Скільки всього креативного є в просторі навколо! Пора взяти бика за роги і освоїти хоча б одне з цих незвичайних ремесел. Навіть ледачікуваті мами знайдуть захоплення до душі. Ви любите смачно поїсти і уславилися справжнім гурманом серед друзів? Чому б не обзавестися хлібопічкою і не почати балувати чоловіка свіжими домашніми булочками з корицею? А поборницям здорового способу життя можна купити дегідратор. Здивуйте подружок вегетаріанськими печивом власного приготування.

Здоров’я і відпочинок

Попросіть чоловіка подарувати вам до Нового року абонемент у фітнес-клуб. Ідеально, якщо клуб знаходиться недалеко від будинку, має у своєму розпорядженні басейн і дитячу кімнату. Це дозволить вам кілька разів на тиждень відпочивати разом з дитиною (у багатьох клубах діти до трьох років займаються безкоштовно). Плавайте в басейні, масажуйте спинку в джакузі, партеся в сауні. Регулярні водні процедури допоможуть швидко прийти у форму після пологів і зміцнять імунітет малюка. Якщо ви прийшли в клуб відразу з декількома дітьми, то старших можна залишити пограти в дитячій кімнаті або відправити на заняття для дітлахів (наприклад, гімнастику).

Ви ніколи не займалися йогою, але давно хотіли почати? Давайте! Зараз дуже популярні спільні заняття йогою з дітьми. Деякі класи працюють спеціально по буднях, щоб звільнити жінок з ув’язнення тісних квартир і показати їм великий, прекрасний світ. У групі з вами будуть займатися такі ж мами з маленькими дітьми. Це відмінний привід завести цікаві знайомства, попити чай з бубликами і просто поговорити, поки діти мирно сопуть на грудях або повзають поруч, граючи один з одним. Хто знає, може, в процесі спілкування ви придумаєте разом який-небудь цікавий творчий проект або знайдете корисні бізнес-контакти.

Перинатальні психологи вважають, що молодим мамам дуже важливо вибиратися у світ, ділитися своїми переживаннями з іншими батьками, спілкуватися і заряджатися позитивною енергією.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...