Чим зайнятися під час декрету?

Чим зайнятися під час декрету

Перед багатьма активними матусями, що перший раз йдуть в декрет, постає питання “чим зайнятися під час декрету?”.

Звичайно, якщо у вас проблеми зі здоров’ям, то заняття і режим для вас визначить лікар – це візити до лікаря, постійна здача аналізів, “відпочинок” в лікарнях.

Але що робити матусям, які звикли вести активний спосіб життя, якщо зі здоров’ям все відмінно, до пологів ще є час, а у відпустку з роботи вже відпустили?

Чим не можна займатися у відпустці по вагітності?

Вагітність накладає на маму безліч обмежень, порушувати які небезпечно як для майбутньої мами, так і для її малюка. Вам доведеться переглянути свої звички, якщо ви любите активне проведення часу, наприклад, катання на велосипеді або роликах, захоплюєтеся дайвінгом, альпінізмом або іншими видами екстремального спорту. До них можна буде повернутися місяців через 3-6 після пологів. А поки ви вагітні доведеться про подібні захоплення забути.

Чим можна зайнятися у відпустці по вагітності?

Відпустку по вагітності можна провести з користю і для мами, і для малюка. Що можна робити:

1. Якщо це ваша перша дитина, то збирайте інформацію про те, як доглядати за малюком в перші півроку його життя. Повірте, після пологів часу у вас на це зовсім не буде.

Що обов’язково потрібно дізнатися – як правильно купати малюка; як підстригати йому нігтики; як доглядати за пупочком; як сповивати малюка; як одягати його на прогулянку; яких лікарів треба відвідати з дитиною; які щеплення йому повинні зробити.

2. Потихеньку купуйте “придане” для малюка. Повзунки, роспашоночки, носочки, пеленочки, ванночку .. Не забудьте купити необхідні медикаменти – перекис водню, зеленку, дитячий крем від попрілостей (бажано з цинком), крапельки в ніс. Ще знадобляться ножички із закругленими краями, вата, ватяні диски і т.д.

Купівля речей для малюка доставляє більше задоволення, ніж покупка для себе!

3. Читання. Прочитайте нарешті книги, які ви давно збиралися прочитати, але все не було часу!

4. Вивчення іноземних мов. Відпустка по вагітності – відмінний час, щоб почати вивчати або підтягти свої знання однієї з іноземних мов.

5. Рукоділля. Багато жінок в декреті починають займатися в’язанням, вишиванням, малюванням, декупажем, або іншим видом рукоділля. За час декрету можна нав’язати пенеток або костюмчиків для малюка, або вишити йому подушечку, або нашити різних м’яких іграшок.

6. Прогулянки. Гуляйте як можна довше. Ходіть в парк, ліс, дихайте свіжим повітрям. Тільки подбати про те, щоб вам було де посидіти і відпочити. Якщо в парку є лавочки, на які можна присісти, то для прогулянок в лісі варто придбати легкий складний стільчик.

7. Вибір пологового будинку. Не забудьте вибрати пологовий будинок, де ви будете народжувати, і лікаря, який прийматиме пологи. Походіть по клініках, зберіть інформацію, укладіть договір.

8. Відвідуйте заняття для вагітних. Аквааеробіка, йога, спеціальні підготовчі курси для мам – допоможуть не тільки підготуватися до пологів, а й поспілкуватися, знайти нових друзів.

Як видно, час у декреті можна провести з користю як для майбутньої мами, так і для малюка. Радимо використовувати цей час максимально продуктивно – після народження дитини часу буде катастрофічно не вистачати!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...