Чим зайняти непосиду

Чим зайняти непосидуЧас від часу, будь-яка мама мріє про те, щоб провести кілька хвилин на самоті: почитати тихенько книгу, поворожити на кухні з новим рецептом або присвятити трохи часу улюбленому хобі. На жаль, якщо ваш малюк ще маленький, то знайти час для себе, коханої, ох вже як не просто. Тим не менш, це можливо!

Само собою, не варто розраховувати на диво. Пару годин вільного часу ви зможете дістати тільки за допомогою няні. Але часом і 10 – 15 хвилинок виявляються дуже необхідні. Що можна зробити?

Аудіоняня

Найпростіший спосіб відволікти дитину – включити йому улюблений мультфільм. Крім того, не забувайте, що існують аудіокниги, презентації на комп’ютері та розвиваючі ігри для малюків. Але пам’ятайте, перед монітором п’ятирічний малюк може перебувати не більше 7 хвилин, 6 – річний – 10 хв., 7 – 9 – річний – 20 хв.

Піди туди – не знаю куди, принеси те – не знаю що

Попросіть малюка принести з дитячої кімнати його улюбленого плюшевого ведмедика або машинку, яку йому подарував тато минулого тижня. У вас є всі шанси залишитися на самоті на кілька хвилин, поки карапуз буде розгрібати свої іграшки в пошуках потрібної. А там, хто знає, може, захопиться і на всі півгодини.

Чим старша дитина, тим завдання повинні бути складніше.

– Принеси три круглих предмета.

– Знайди чотири іграшки на букву «М» і т.д.

Маленький помічник

Для дітей дуже важливе відчуття того, що вони можуть приносити користь. Зіграйте на цьому. Попросіть малюка витерти пил, розкласти випрані речі по купках, розсортувати чайні та столові ложки або щось в цьому роді. Тільки не гнівайтесь на дитину, якщо вона не все зробить правильно. Пам’ятайте, для вас важливий процес, а не результат.

Зроби добру справу

Запропонуйте дитині виконати яке-небудь «складне» завдання. Наприклад, напоїти всіх ляльок чаєм з тістечками (непогано їх спочатку приготувати), розставити всі машинки в гаражі та ін. Само собою, необхідно внести в захід деякий елемент новизни. Дістаньте доньці красиву чашку із серванта, запропонуйте синові для ремонту автотранспорту справжній татів гайковий ключ.

Чарівна скринька

Малюки завжди приходять у захват від дрібних хитромудрих речей. Звільніть від небезпечних предметів шкатулку для рукоділля з котушками й стрічками, пакетики з шпильками для волосся і надайте дитині «на розтерзання». На «ура!» Йдуть також картонки зі старими листівками, бляшанки з гудзиками (враховуйте, що це безпечно не для кожного віку), коробки з носочками і т.д.

Дуже рекомендуємо спеціально зробити щось на зразок «чарівного мішечка», який стане для вас паличкою – виручалочкою в скрутну хвилину. Зберіть в нього різноманітні клаптики і тасьми, порожні пластикові пляшки з-під вітамінів, ємності від йогуртів, великі гудзики та інші «скарби». Не забувайте, час від часу, доповнювати цей набір. Головне, не тримайте мішечок на очах у дитини постійно, інакше вона швидко втратить до нього інтерес.

Нова стара забава

Не зберігайте всі іграшки у малюка в ящику. Іноді ховайте частину з них і діставайте по мірі необхідності. Ви не тільки звільните собі кілька зайвих хвилинок, але і заощадите на грошах.

Веселі картинки

Заведіть звичку вирізати красиві картинки з коробок від молока або каш, журналів, листівок тощо. Складайте їх у конверт і використовуйте в хвилини, коли вам необхідно відвернути дитину.

Колажі для малюка

Якщо малюк вже підріс і досить впевнено орудує ножицями, запропонуйте йому вирізати ілюстрації з журналів і скласти нову картинку. Для зовсім маленьких непосид це завдання не по силам. Тим не менш, вони будуть несказанно щасливі від можливості порвати і покомкати листочки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...