ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ ВЛІТКУ?

"/Літо – довгоочікувана пора для більшості школярів. Ніяких ранніх підйомів, навчальних занять і домашніх завдань – свобода! Однак перед батьками з усією гостротою постає питання: чим зайняти улюблене чадо, щоб воно не «з’їхало з глузду» від неробства і не звело з розуму найближчих родичів?

Ще раз про табори

Крім традиційних літніх таборів є варіант денних – найчастіше шкільних. Звичайно, ні про яке оздоровлення в даному випадку мова не йде, та й багато психологів до ідеї водити дитину ще цілий місяць в набридлу йому школу ставляться досить скептично. Однак у такого проведення часу є і очевидні плюси: дитина під наглядом, адаптація не потрібна (і діти, і вчителі – «свої»).

Справжній бум сьогодні переживає сфера клубів за інтересами, адже можливості тут необмежені. Дітей організовано зводять в кіно або музей, навчать робити вироби своїми руками. Зауважте: всім цим, тільки за набагато скромніші гроші, можна займатися в шкільному таборі!

Режим і планування

Психологи стверджують: для дитини дуже важливо, щоб її день будувався за чітким планом. По-перше, передбачуваність і сталість дають дітям відчуття упевненості і спокою. По-друге, знаючи біологічні ритми людського організму, можна провести день найбільш плідно.

Багато батьків не приділяють належної уваги режиму в літній час: яка різниця, о котрій годині дитина прокидається, якщо все одно поспішати нікуди? Це невірна позиція. Зрозуміло, не варто вставати по будильнику в 6 ранку, але все ж бажано, щоб це було одне й те саме час, причому не надто пізніше. У таборі проблема вирішується сама собою: там режим дотримується неухильно. Якщо ж дитина весь час проводить вдома або на дачі, батькам варто допомогти йому скласти розпорядок дня, відвівши в ньому більше часу на відпочинок. Причому відпочинок повинен бути активним: збір ягід і листочків для гербарію, плавання, рухливі ігри.

Один вдома

Літні канікули – це прекрасна можливість навчити дитину чомусь новому. І допомога по дому нехай і належить до найбільш елементарних занять, але важливість і користь отримання таких навичок безсумнівна. Є маса справ, які дитина може виконувати: пропилососити квартиру, включити пральну або посудомийну машину, приготувати пару-трійку простих страв. Заплануйте для дитини якомога більше різноманітних, цікавих, розвиваючих і захоплюючих занять – малювання, ліплення, плетіння, орігамі тощо.

Щодня разом

Чим би не займалися діти вдень і як би не були зайняті батьки на роботі, вечори і вихідні ніхто не завадить їм проводити разом. Покажіть своїм дітям хороший приклад: не сидіть довгими літніми вечорами біля комп’ютера і телевізора. Вийдіть на вулицю, запустіть разом літаючу тарілку фрізбі, пограйте в бадмінтон на спортивному майданчику. Взагалі літо – це дуже вдалий час для того, щоб навчити дитину всіляким спортивним навичкам: катання на велосипеді, роликах, скейтборді і т.д.

У будь-якому місті є багато місць, де можна влітку прогулятися з дитиною: парк, дитячий майданчик, центральна площа, зоопарк. У вихідний можна виїхати на природу, сходити на річку або в аквапарк (кому що ближче), вибратися в кафе-морозиво.

Цікавою розвагою може стати поїздка в сусіднє місто (навіть якщо немає машини, можна скористатися автобусом або електричкою). Така поїздка – відмінна можливість відволіктися від буднів і познайомитися з новим місцем та визначними пам’ятками, не виїжджаючи далеко від будинку.

Словом, якщо все продумати і не лінуватися, літні канікули не стануть для вас і вашої дитини стихійним лихом і даремно витраченим часом. Вони запам’ятаються на цілий рік цікавими відкриттями, небувалими враженнями і обов’язково принесуть додаткові бонуси у вигляді нових умінь!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...