ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ В ДОРОЗІ: 15 ІДЕЙ ВІД ПСИХОЛОГА

Чим зайняти дитину в дорозі, крім планшета та телефону? Найкращі ідеї та ігри для подорожей від психолога на розвиток уваги, уяви та словникового запасу.

Отже, ви зібралися із дитиною в дорогу. Попереду найвідповідальніше завдання – дістатися місця призначення. Якого б віку не було ваше чадо, дорога з дитиною той ще квест. Мало того, що дітей у транспорті може закачувати. Головна проблема довгої дороги – це нудьга та постійне «винесення мозку» на тему, чим зайнятися. Багато батьків рятуються планшетом з іграми та мультфільмами, але це рішення однієї чи максимум двох годин. Чим зайняти дитину у більш тривалій подорожі, радить психолог Світлана Ройз.

Перший помічник, який обов’язково стане у нагоді вам і в літаку, і в автомобілі – це льодяники. Так, вони шкідливі для зубів та травлення. Але дорога – це своєрідний екстрений випадок. У машині льодяники з кисло-солодким смаком допоможуть зняти нудоту та прибрати блювотні позиви при захитуванні. У літаку даємо дитині льодяники на зльоті та посадці: активне розсмоктування посилює слиновиділення, а ковтання слини допомагає нормалізувати тиск у вухах. Крім льодяників ще можна використовувати судинозвужувальні краплі: педіатр Євген Комаровський радить у літаку капати у ніс дітям для профілактики отиту.

Іграми та іграшками в дорогу також слід запастися заздалегідь. Тут потрібно виходити з віку та захоплень дитини, проте є універсальні рекомендації, які допоможуть батькам діток практично різного віку.

Фломастери та блокнот. Любителям помалювати в дорогу краще брати блокнот з відривними листами: це і тверда підкладка для малювання, і гарантія того, що листи не розсипатимуться. Фломастери також краще, ніж олівці. Олівець може впасти і зламатися (відіб’ється стрижень). Є ще один лайф-хак – як поле для малювання можна взяти кілька вафельних рушників. Діти люблять прикрашати «клітинки» та складати з них візерунок або повноцінний малюнок.

Вітальна листівка з подорожі. Якщо просто малювати дитині вже набридло, запропонуйте їй намалювати листівку з подорожі. Після прибуття цю листівку можна надіслати родичам або навіть самому собі.

Іграшковий літачок. Якщо дитина боїться летіти у літаку, зробіть простір безпечним. Для цього змайструйте паперовий літачок і запропонуйте йому прикрасити виріб у різні кольори. Можна разом намалювати літак на папері, позначити ілюмінатори, за одним з них показати саму дитину.

Поп-іт. Цей сучасний іграшковий хіт практично незамінний у дорозі. Він займає мінімум місця та може надовго привернути увагу дитини. Замість того, щоб просто «лопати» різнокольорові пухирці, запропонуйте дитині захоплюючу гру, що розвиває.

Іграшки та ігри на магнітах. Дуже зручний спосіб розважити дитину в дорозі: іграшку на магнітах не так просто втратити в транспорті. Зараз є безліч ігор такого плану, які підійдуть для будь-якого віку. Маленьким діткам цікаво одягати ляльку або вибудовувати транспорт на магнітній дорозі, дітям старше можна купити іграшку типу «будуй будинок».

Книжки з багаторазовими наклейками. Воістину нескінченний спосіб проведення часу, який також розрахований на різні вікові категорії. Є прості книжки для маленьких (де потрібно розміщувати наклейки у певному графічному порядку) і складніші (де за допомогою наклейок потрібно вирішити якесь завдання).

Малюнки за крапочками. Дуже цікаве та захоплююче заняття. Можна купити цілу книжку з такими завданнями (є різні рівні складності за віком), можна знайти в інтернеті та завчасно роздрукувати на принтері, а можна намалювати крапки самому, а дитина нехай з’єднує. Старшим дітям можна дати зворотне завдання: нехай дитина намалює крапки, а ви їх з’єднаєте у малюнок.

«Дуй-бол». Хороша гра для літака чи поїзда. Візьміть легкий предмет (відмінно підходить обгортка від цукерки), покладіть його на столик і «передавайте» його один одному диханням. Головне завдання – не дозволити предмету впасти зі столу.

Настілки. Настільні ігри також чудово підходять для подорожей. Тим більше, що зараз є безліч варіантів таких ігор у «дорожніх» версіях – зменшене поле, маленькі (часто паперові) кубики. Лідери для подорожі – карткові ігри типу «УНО» або «Хто я». Є багато ігор на логіку: там де дитині пропонують розмістити об’єкти на ігровому полі в певному порядку. Можна грати навіть просто з кубиками – у кого випаде більше значення (заодно повторіть з дитиною усний рахунок).

Ігри в слова. Найпростіша гра, яка підійде для будь-якого віку: назвати слово, яке починається на останню букву слова попереднього гравця (лампа-апельсин-небо-озеро). Якщо цей варіант ви вже випробували, можна пограти слова на розвиток фантазії. Наприклад, скласти коротку розповідь із чотирьох (5-7 і більше) слів, не пов’язаних між собою. Старшим діткам можна запропонувати з одного слова скласти якнайбільше маленьких. Також дуже цікаво написати на папері різні літери і з’єднувати їх лініями в слова.

Гра в риму. Розвиває не лише словниковий запас, а й уяву. Запропонуйте дитині придумати риму до слова, а потім спробуйте разом з нею скласти з цих слів невеликий чотиривірш.

Гра в асоціації. Нескінченна гра з непередбачуваним результатом. Придумайте слово і запропонуйте дитині назвати до неї асоціацію (те, що першим спадає на думку). Наприклад: морозиво-холод-північний полюс-пінгвіни-птиці-гніздо-яйце-омлет.

Вгадай слово. Є два варіанти гри. У першому дитина загадує слово і намагається описати його у різний спосіб так, щоб інші змогли здогадатися, що саме вона загадала. У другому варіанті потрібно ставити дитині навідні питання, на які вона може відповідати тільки так або ні.

«Я дивлюся і знаходжу». Відмінний варіант гри на уважність під час їзди на машині або на автобусі. Ведучий дає завдання: я дивлюся і знаходжу щось… жовте (будь-який інший колір). Дитина має швидко відшукати за вікном будь-який предмет необхідного кольору. Якщо виходить, наступним колір загадує вона.

Подорожі хроніка. Запропонуйте дитині скласти книгу про свою подорож. Для цього можна малювати у блокноті всі етапи дороги або фотографувати все цікаве, що дитина бачить за вікном. Можна робити подорожні нотатки: їх потім буде дуже цікаво разом перечитувати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...