• Без категорії

Чим загрожує жінці відсутність сексу

222Депресія і стрес

Секс є одним з кращих – і найприємніших – природних антидепресантів. В процесі статевого контакту в мозку виробляються гормони радості під назвою ендорфіни, а якщо їх в організмі не вистачає – і наступає депресія. Звичайно, спровокувати дефіцит ендорфінов може не тільки тривала стриманість, але якщо вона поєднується, наприклад, з інтенсивними навантаженнями або якимись емоційними розладами – чекайте проблем на нервовому грунті.

Крім того, як говорять психологи, при відсутності сексу жінка підсвідомо прагне його чимось замінити. Звалює на себе все більше домашніх обов’язків, з головою поринає в роботу, посилено займається вихованням дітей – загалом, вимотує себе і моральне, і фізично, що також викликає втомленість, депресію і стрес.

Зниження імунітету

– Секс особливо необхідний всім напередодні справжньої зими. Він активізує захисні механізми нашого тіла і працює як відмінна профілактика застуди і грипу, – стверджує доцент кафедри урології і оперативної нефрології Російського Державного Медичного Університету, д. м. н. Сафар Гамідов.

Згодні з ним і зарубіжні колеги. За наслідками експериментів англійських фізіологів, у людей, що займаються сексом хоча б 2 рази на тиждень, імунітет приблизно на 30% сильніший, ніж в одинаків, не таких удачливих в інтимному житті. Крім того, застудні і вірусні захворювання в перших протікають набагато швидше і легше, і чим частіші статеві контакти – тим помітнішою стає різниця.

Хвороби серця і судин

Надивившися американських фільмів про горе-коханців, багато хто свято увірував у смерть під час сексу як в цілком реальне, і навіть нерідке явище. Немов, серце старезних мачо не витримує інтенсивного навантаження – і щасливий коханець гине прямо в ліжку.

Що ж, в кіно це, може, виглядає ефектно, але в житті навряд комусь загрожує, тим більше жінкам. Якраз навпаки: регулярне статеве життя знижує артеріальний тиск, підтримує тонус кровоносних судин і допомагає уникнути інфарктів і інсультів. Крім того, секс, як ми пам’ятаємо, нівелює емоційний і фізичний стрес, а він, у свою чергу, також є одним з чинників ризику для серцевих недуг.

Безсоння

Порушення сну – один з частих проявів депресії, стресу або просто браку позитивних почуттів. Секс допомагає справитися з цією напастю з кількох причин.

По-перше, це досить непогане фізичне навантаження, а почуття втоми як ніщо інше здатне принаджувати міцний сон.

По-друге, як не парадоксально, разом з навантаженням секс провокує максимальне розслаблення – що головне, навіть розумове. Ті ж гормони радості проганяють з голови думки про денні турботи і проблеми і таким чином дають тобі спокійно стулити очі.

Зайва вага

Зв’язок між стриманістю і зайвими кілограмами обумовлений знову ж таки декількома чинниками. Почнемо з того, що стрес, спровокований відсутністю інтимного життя, примушує багатьох з нас об’їдатися, особливо налягаючи на солодке і жирне. Так вже влаштований людський організм: брак ендорфінів він прагне заповнити за рахунок надмірних жирів і вуглеводів. І друге: статевий контакт – це відмінний вид фітнесу, який задіює практично всі групи м’язів і витрачає за раз до двохсот-трьохсот кілокалорій. Позбавляючи себе таких регулярних занять, ти автоматично збільшуєш свої шанси погладшати.

Алкоголізм

На жаль, далеко не всі, хто відчуває нестачу позитивних емоцій, заїдають депресію тістечками і шоколадом. Багато хто вважає, що легший спосіб підвищити собі настрій – це алкоголь, і, не замислюючись, перекидають чарку-другу. До цього ж засобу вдаються, коли хочуть позбавитися проблем із засипанням; проте спиртне, як і багато інших отрут, надає практично протилежні ефекти залежно від регулярності і дозування.

Погана шкіра

Дослідження європейських лікарів показали, що тривала відсутність сексу може викликати гормональний дисбаланс в організмі жінки. В свою чергу, надмірна кількість чоловічих статевих гормонів робить шкіру схильною до жирності і підсилює зростання небажаних волосків. Хронічні болі

Окрім вже згаданих наслідків неполадок з гормонами ще одним слідством можуть стати посилені менструальні болі. Не дарма традиційно вважається, що хворобливі менструації у дівчат проходять тоді, коли вони одружуються – адже саме регулярний секс здатний (хоча і не завжди) вирішити або частково полегшити цю проблему.

До того ж, секс і в будь-яких інших випадках можна вважати натуральним анальгетиком. Знову ж таки завдяки гормональному сплеску, що відбувається в організмі під час контакту, секс підвищує больовий поріг і полегшує як хронічні, так і різні гострі болі. Британські вчені довели: навіть інтимні дотики, обійми і ласки надають сильний знеболюючий ефект – що вже говорити про повноцінне побачення.

Передчасне старіння

Що найбільше виказує вік жінки? Звичайно, стан її шкіри. Як би не мазалися ми всякими кремами і пудрами, зморшки і складочки не примусять себе чекати. А вже якщо вони з’явилися – тут тільки хірурга і допоможе…

Але такій проблемі легше запобігти, ніж лікувати. Щоб з часом шкіра не втратила пружність і еластичність, їй необхідний такий важливий хімічний елемент, як колаген. А знов активувати його природне вироблення в організмі допомагає, як ти вже, напевно, здогадалася, секс. Черговий чудо-гормон – під складною назвою дегидроепіандростерон, – генерується під час статевого контакту і запускає процес вироблення колагену. Крім того, він прискорює процеси оновлення шкіри, а прогестерон, що виробляється разом з ним, запобігає появі дрібних прищиків.

До речі, цікаве дослідження в цій області провели недавно американці. За їх підрахунками, люди після 30-ти в середньому виглядають на 2-3 роки молодше за своїх однолітків, якщо займаються сексом тричі в тиждень.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...