Чим старше батько, тим здоровіше дитина

066Учені з Дослідницького інституту р. Оттава (Канада) провели широкомасштабне дослідження, яке показало, що у немолодих батьків більше шансів породити здорове потомство, ніж у хлопців.

Вік всіх матерів, що взяли участь в дослідженні, склав 20-29 років, тому про вплив віку матері на здоров’я майбутнього потомства мова не велася, повідомляє The Independent.

Найбільшої небезпеки, як було встановлено, піддаються діти, чиїм батькам ще не виповнилося 20. Також діти молодих батьків вмирають в перші чотири тижні після народження на 22% частіше, а на першому році життя ризик смерті у них на 41% вищий, ніж у тих, чиїми батьками стали чоловіки старше 40. А ризик народитися з недоліком ваги або раніше терміну підвищується у таких дітей на 17%.

Слід помітити, що у потомства чоловіків, чий вік більше сорока, ризик природжених захворювань не перевищує норму.

Професор Ши Ву Вень, який очолював групу дослідників, заявив, що одержані висновки мають величезну цінність.

"Хоча ризик в більшості окремих випадків зростає трохи, для суспільства в цілому він величезний, якщо знайдене нами підвищення небезпеки дійсно пов’язане з віком батька", – підсумував професор.

Є припущення, що величезну роль виконують соціальні чинники.

Наприклад, молоді батьки не мають достатньої матеріальної бази для того, щоб забезпечити матері своєї дитини гідну медичну допомогу і хороше харчування.

Результати цієї роботи спростовують численні дослідження, що проведені раніше, доводять, що в ДНК сперматозоїдів чоловіків з віком збільшується число дефектів.

Багато хто вважає, що дане дослідження всього лише підтверджує те, що чоловік у віці може забезпечити своїй дружині і дитині вигідніші умови, ніж хлопець.

І результати його, за великим рахунком, обумовлені тим, що діти, що мають батьків, яким за сорок, знаходяться у вигідніших стартових умовах.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...