• Без категорії

Чим шкодить каблук майбутній мамі і малюку

Чим шкодить каблук майбутній мамі і малюку

Гормональні зміни, що відбуваються в організмі вагітної жінки, викликають розслаблення зв’язок, роблячи їх більш рихлими. Збільшується вага і наростає навантаження на м’язи і судини ніг, і, як наслідок, підвищується ризик розвитку плоскостопості і варикозного розширення вен. Тому каблук може спричинити серйозні неприємності:

Травми

Встаючи на високі каблуки, вагітна жінка, перш за все, піддає себе ризику вивихів, падінь і зсуву хребців при різких рухах (адже зв’язки хребта зараз ослаблені!), з’являються набряки і болі в поясниці, судоми в ногах.

Розтяжки і обвислий живіт

Оскільки центр тяжкості переміщений вперед, живіт ще більше “випинається”, тобто м’язи і шкіра розтягуються, і живіт провисає.
В результаті – ненависні розтяжки і сильне ослаблення м’язів преса (горезвісний “шкіряний фартух” після пологів).

Неправильне положення плоду

Через зсув центру тяжкості дитина може прийняти неправильне положення – сідниця або поперечне, що чревате кесаревим розтином.

Загроза викидня

Сильна напруга м’язів ніг, підвищення навантаження на хребет і тазостегнові суглоби можуть підвищити тонус м’язів матки, що загрожує викиднем.

Каблукові правила для вагітних

Так що ж, може, зовсім відмовитися від каблука і перейти на модні балетки? Але не варто впадати в крайності, і ось з якої причини: плоска підошва веде до розширенню стопи, а значить – до розвитку плоскостопості. Тому для збереження здоров’я і красивої форми ноги в період вагітності потрібно носити взуття з широким каблуком або стійкою танкеткою заввишки 4-5 см.

Проте бувають моменти, коли ну дуже хочеться покрасуватися в туфельках на високому каблучку (особливо якщо це перший триместр і вагітність ще не видно). В цьому випадку дотримуйтеся деяких правил:

· постарайтеся знаходитися в такому взутті якомога менше часу (години дві-три);

· купіть туфлі на каблуці на пів розміру більше, і краще, якщо вони будуть з широкою шкарпеткою і застібкою (зав’язкою) навколо щиколотки;

· після того, як ви роззуєте, влаштуйте ніжкам невелику гімнастику: шкарпетками помалюйте в повітрі букви – це допоможе відновити кровообіг, покатайте серединою стопи пляшку, пальцями ніг зберіть розстелений на підлозі рушник, дрібні предмети. Ляжте на диван, ноги покладете на піднесення: це сприятиме відтоку крові від ніг, зменшаться набряк і навантаження на вени;

· зніме утомленість і поліпшить кровообіг контрастний душ для ніг

Поділитися в...

Вас може зацікавити...