Чим розважити дітей вдома

як розважити дітей вдомаЧим розважити дітей вдома? Які іграшки та розваги потрібні дитині у віці одного року і п’ятирічному малюкові. Це безсумнівно важливі питання, але найважливіше питання не в кількості іграшок, їх ціною і навіть наявності іграшок як таких.

За статистикою, найщасливіші події дитинства з предметами не пов’язані – вони будуються на відчуттях і емоціях, а це те, що купити неможливо.

Чим розважити дітей вдома? Відповідь на це питання лежить на поверхні, адже головне – це увага до дитини, непідробний інтерес і бажання проводити з ним час.

Чим розважити дитину до року

З перших днів життя дитина іграшок ще не вимагає, він сам в деякому роді є такою іграшкою для оточуючих. Але обмежувати спілкування з дитиною тільки лише обов’язковими процедурами, такими, як годування, сон, масаж і ванна, не варто.

Чим розважити однорічну дитини вдома? Для цього є маса рекомендацій з вибору іграшок і брязкалець для дітей перших місяців життя. Перераховувати їх знову безглуздо. Досить запам’ятати найважливіша вимога: іграшка повинна бути безпечною, не надто яскравою і не дуже гучною. Розмовляти з дитиною з самого раннього віку рекомендують всі дитячі фахівці. До певного віку – це головна і найважливіша розвага для малюка.

Але в міру дорослішання у малюка до іграшок проявляється непідробний інтерес, і це достатній привід для батьків застосувати свої аналітичні здібності. Справа в тому, що малюк починає віддавати перевагу певним формам і кольорам і це – пряме керівництво до дії при виборі нової іграшки. А ось велика кількість не тільки необов’язково, але ще й небажано. Навколо малюка і так багато нового і цікавого, і треба надати йому можливість поетапного знайомства з цими чудесами.

Як розважити дитину 3 – 5 років

З трьох до п’яти років – вік дуже цікавий не тільки для дитини, а й для його батьків. Але назвати цей період простим не вийде. Це вік активного пізнавання і розвитку, а також дуже важливий період для навчання дитини. Цей процес може відбуватися тільки в ігровій формі, інакше дитині швидко стане нецікаво.

Як правильно розважити дитину

Можна підійти до питання з наукової точки зору, і скористатися методичними розвиваючими посібниками для дітей такого віку. Але суть таких розробок зводиться до одного простого алгоритму: знайомство – адаптація – закріплення матеріалу. Говорячи простіше, в будь-якому занятті з дитиною повинна бути навчальна складова. Якщо ви займаєтеся ліпленням з пластиліну – значить, в процесі одного заняття треба познайомитися з якимось новим кольором і незвичайною формою, а наступного разу закріпити ці знання. Така наукова основа, а решта – цілком і повністю справа вашої фантазії.

Разважальні ігри для дітей

У самого позитивного малюка у віці року – двох на підсвідомому рівні закладено руйнівник і відповідь на питання, чи буде він трощити цінні речі або не дуже – у Ваших руках. Якщо бажання щось порвати у дитини буде нездоланним, противитися не варто. Для цієї мети чудово підійдуть старі газети і журнали, а користь очевидна – задоволений дитина та утилізація непотрібної макулатури. Разважити дитину вдома можна і більш нешкідливими способами для цього існують величезна кількість ігор для дітей.

Ще одне недороге, але дуже улюблене дітьми розвага – живі фігурки. Для того щоб підготувати базу, необхідний харчовий желатин, розчинений у гарячій воді. Отриманий розчин треба залити в плоский посуд, після застигання вийде тонкий еластичний пласт. Це ідеальний матеріал для виготовлення фігурок за трафаретом. Якщо в основу додати фарбу, то можна будуть вирізати різнокольорових рибок. Запропонуйте малюкові подихати на рибку, і коли вона прийде в рух, повірте, захопленню не буде меж.

Вдома з дитиною можна влаштувати дискотеку, ляльковий театр, імпровізований показ мод або світлове шоу за допомогою звичайного ліхтарика. Такі способи розважити дитину вдома не коштують великих грошей і не займуть у вас багато часу. Але така увага і любов не пройдуть для дитини непоміченими. Це якраз ті дитячі враження, які з віком стають все більш і більш цінними.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...