Чим небезпечний цитомегаловіруспід час вагітності?

Чим небезпечний цитомегаловірус під час вагітності?

Хвороби матері під час вагітності небезпечніші, ніж у звичайний час – адже вони можуть вплинути на малюка. Що таке цитомегаловірус? Як запобігти зараженню? Читай в нашій статті.

Цитомегаловірус – що це?

Цитомегаловірус – це вірусне захворювання з сімейства герпес вірусів. Може протікати майже безсимптомно, проте складна форма може призвести до важких уражень внутрішніх органів. Цитомегаловірус здатний заражати і пошкоджувати клітини слинних залоз, нирок, печінки,шлунково-кишкового тракту, плаценти, очей, вуха, ЦНС. Однак у більшості випадків інфекція не несе серйозної загрози здоров’ю.

Як передається цитомегаловірус дитині?

Найбільш часто цитомегаловірус під час вагітності потрапляє до плоду через плаценту матері. Також зараження може відбутися в процесі пологів. У такому випадку вірус не несе дитині абсолютно ніякої загрози. І останній шанс цитомегаловірусу потрапити до малюка – у процесі грудного вигодовування, що також не небезпечно.

Наслідки впливу цитомегаловірусу на плід

Найчастіше навіть при внутрішньоутробному інфікуванні плода не виявляється ніяких симптомів,дитина народжується здоровою і доношеною. Єдиною ознакою може бути низька вага новонародженого, але це не тягне за собою жодних наслідків. У такому випадку дитина буде рости пасивним носієм цитомегаловірусу,так само як мільйони інших людей на планеті. Пасивні носії вірусу найчастіше навіть не знають про його існування. Однак відомі випадки, коли цитомегаловірус під час вагітності вражав плід, і приводив до його загибелі. Такий розвиток подій характерно для раннього періоду зараження – до 12 тижнів вагітності.

Як запобігти інфікуванню цитомегаловірусом?

Перед зачаттям необхідно пройти обстеження, в тому числі – на присутність антитіл до цитомегаловірусу. Під час вагітності жінкам рекомендують обмежити контакти з сторонніми людьми, і особливо – з дітьми. Вони у віці до 5років активно виділяють цей вірус у навколишнє середовище. Цитомегаловірус в більшості випадків не небезпечний для мами і малюка, але здоров’я твоєї дитини настільки цінне, що варто заздалегідь пройти всі обстеження і слідувати розпорядженням лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...