Чим небезпечний аборт

Чим небезпечний абортПро те, що аборти небезпечні для здоров’я сказано дуже багато. Проте, до цього дня жінки змушені переривати небажану вагітність штучним способом. У цій статті ми не будемо розглядати моральну сторону даного питання, тим більше, що, в більшості випадків, це вимушений захід, пов’язаний зі станом здоров’я чи іншими серйозними факторами. А поговоримо про те, як уникнути негативних наслідків операції.

Класичний аборт

Класичний аборт роблять на терміні до 12 тижнів у лікарні. Спеціальним інструментом порожнина матки вичищається. Пацієнтка, при цьому, знаходиться під загальним наркозом. Якщо стан жінки задовільний, то в той же день її можуть відпустити додому. Тим не менш, незважаючи на уявну простоту, операція вважається однією з найбільш складних в області гінекології.

Медикаментозні переривання вагітності

Зважаючи на велику небезпеку класичних абортів, лікарі сьогодні рекомендують проводити медикаментозні переривання вагітності. Це можливо до 7-го тижня. Для цього використовують препарати міфепристон, метотрекстат, мизопростол з простагландином, простагландином, метотрексатом та ін. Але слід мати на увазі, що ймовірність повного відторгнення плоду, при даній технології, близько 90%. Тобто частина жінок після медикаментозного аборту змушені робити “чистку”.

Мануальна вакуумна аспірація

І третій метод – мануальна вакуумна аспірація. Порожнину матки очищають спеціальним шприцом. Ця операція найбільш щадна і проводиться під місцевим наркозом. Але, на практиці, використовується порівняно рідко, тому вона можлива на терміні виключно до 6 тижнів.

Ускладнення при аборті

Найбільш часті ускладнення штучного переривання вагітності – запалення і виснаження внутрішньої поверхні матки, різкі скачки гормонального фону і, як наслідок, викидні або безпліддя.

При порушенні ендометрії майбутній малюк або не отримає достатнього харчування, або плід може взагалі закріпитися не в порожнині матки, а, наприклад, в районі шийки. Така ситуація становить загрозу матері, тому вагітність обов’язково переривається штучно в стаціонарі.

Особливу небезпеку аборти представляють для мам з негативним резус-фактором крові. Справа в тому, що під час вагітності у таких жінок виробляються антитіла до еритроцитів малюка. Вони накопичуються і негативно позначаються на розвитку дитини при наступних вагітностях. Отже, після аборту виникає ситуація, коли малюк не народився, а погані антитіла в організмі залишаються і впливають на інших діток, викликаючи у них анемію, порушення роботи важливих органів.

Ще одна проблема – можливе механічне пошкодження м’язів під час операції, в результаті чого утворюється шрам. Як наслідок матка гірше скорочується і, з настанням вагітності, не завжди в змозі утримати майбутнє дитинча всередині. Найчастіше викидні, пов’язані з подібною дисфункцією жіночих органів, відбуваються на 16-18-му тижні вагітності. А найбільш небезпечні аборти при першому зачатті, тому що до пологів шийка матки дуже вузька і саме в цей період максимально вірогідні пориви. Уникнути неприємностей можна за умови, якщо лікар обізнаний про проблеми, що виникли в ході аборту. У цьому випадку на шийку матки накладаються спеціальні шви, які утримують плід в правильному положенні і запобігають викидня. Хоча, на жаль, на практиці, про необхідність подібних заходів лікарі, в більшості ситуацій, дізнаються вже після того, як жінка втратила дитину.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...