Чим небезпечне вживання шавлії при вагітності

вживання шавлії при вагітностіКорисні властивості шавлії відомі давно. Її використовують як кровоспинний, протизапальний і в’яжучий засіб. Крім того, її застосовують при безплідді, коли у жінок погано дозрівають фолікули, тонкий ендометрій і/або низький рівень естрадіолу. А чи можна вживати шавлію при вагітності?

Шавлія при вагітності

Найпоширеніша омана, що все натуральне потенційно безпечне при вагітності. Якщо це настої трав, то їх можна пити «із закритими очима»: вони ніколи не зашкодять і обов’язково принесуть виключно тільки користь. Саме тому багато жінок на питання про те, чи можна вживати шавлію при вагітності, поспішають запевнити своїх подруг, що будь-які трави, раз вони натуральні, нешкідливі. Насправді це зовсім не так. Шавлія при вагітності категорично протипоказана.

Чим небезпечна шавлія при вагітності?

Шавлія збільшує рівень естрадіолу в крові. Цей гормон з ряду естрогенів, який необхідний для можливості зачаття і виношування вагітності. За важливістю і концентрації він другий після прогестерону. Процес виношування і підготовка організму до пологів контролюється гормонами. Дійсно, в період вагітності рівень естрадіолу підвищується майже вдвічі і досягає максимальної кількості до моменту пологів. Однак норми гормонів на тому чи іншому терміні вагітності – це настільки тонка і досі маловивчена область, що без особливої потреби в неї краще не втручатися.

При переношуванні вагітності дуже часто штучно збільшують рівень естрадіолу для природної стимуляції пологів. Таким чином, вживаючи шавлію при вагітності, можна спровокувати розвиток передчасних пологів. Крім того, поява набряклості, підвищення тиску і надмірна дратівливість теж виникають в результаті дії естрадіолу на організм жінки. Також шавлія знижує рівень прогестерону в крові, що ніяк не сприяє збереженню вагітності.

Шавлія підвищує згортання крові. Це добре при кровотечі, але погано при вагітності, так як у майбутніх мам вона і так стає надмірно вузька, а це може спровокувати розвиток тромбозу вен. Також ця рослина викликає скорочення матки на будь-якому терміні вагітності, що може призвести до переривання вагітності.

Чи можна використовувати шавлію при вагітності зовнішньо?

Єдине, що дозволяється, – так це полоскати горло настоєм шавлії при вагітності.

Про всі лікувальні властивості трави шавлії та інших лікарських рослин ви можете дізнатися на сайті www.infoherbs.ru. Адже при вагітності дуже важливо знати що ти вживаєш і який це може мати вплив на майбутню дитинку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...