ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ДІАРЕЯ У НЕМОВЛЯТИ: ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ЗНЕВОДНЕННЯ

Діарея у немовлят – явище досить поширене. Такий розлад кишечника до однорічного віку може виникати з різних причин і мати різні наслідки. Важливо розуміти, що насправді відбувається в організмі малюка і коли пронос є реальною небезпекою.

До року випорожнення новонародженого дуже відрізняються від випорожнень дітей старшого віку. Нормою вважається дефекація до семи разів на добу у вигляді кашоподібної маси. Якщо ж спорожнення стали частішати і викликати якийсь дискомфорт у малюка, то на це слід негайно звернути увагу, так як діарея небезпечна як сама по собі, так і може бути першим симптомом різних захворювань. Що ж робити батькам, якщо у їх чада з’явився пронос?

Перш за все, слід знати ознаки діареї у немовлят:

  1. Рідкі випорожнення до 10, а то і більше разів на добу, які супроводжуються болями і спазмами в животі
  2. Прояв нетипового кольору в калі – він може стати зеленим або чорним
  3. Рідкі випорожнення, які супроводжуються слабкістю і температурою
  4. Прояви слизу і крові в калі

Діарея – це здатність організму позбавлятися від бактерій і вірусів, що потрапляють в нього ззовні. Для немовлят діарея досить небезпечна, оскільки здатна за досить короткий проміжок часу призвести до зневоднення організму. Вся справа в тому, що при проносі з каловими масами з організму виводяться життєво важливі речовини, такі як солі калію, кальцій, натрій. І якщо, наприклад, чотирирічна дитина сходить в туалет 5-6 разів, то її організм не зазнає такого зневоднення, як організм немовляти при такій же кількості випорожнень кишечника. Пов’язано це з тим, що у дітей до року значно менший запас води та солей, ніж у старших дітей і у дорослих.

Важливо знати, що сильне зневоднення може мати різні наслідки, включаючи ураження нервової системи, а також може привести до летального результату!

Існують чіткі ознаки зневоднення організму:

  1. У дитини відсутнє сечовипускання більше 6 годин поспіль
  2. Малюк плаче без сліз
  3. Прояв темних кіл під нижніми повіками
  4. Спостерігається підвищена сухість губ, язика і повік
  5. Виявляється загостреність рис обличчя

При прояві таких симптомів, необхідно терміново бити тривогу, так як вони дуже небезпечні, особливо у дітей у віці до одного року.

Щоб не втратити час і не довести організм малюка до такого стану, необхідно дотримуватися дуже важливих правил.

Поїти дитину якомога частіше. Необхідно багаторазово давати дитині рідину в теплому вигляді, розігріту до 20 градусів. Так вона буде значно швидше всмоктуватися і засвоюватися організмом. Поїти дитину необхідно будь-яким зручним способом. Якщо дитина категорично відмовляється пити, то не варто тягнути час. Краще відразу викликати швидку допомогу і ввести рідину за допомогою крапельниці.

Поповнювати сольовий баланс. Так як під час діареї з організму виходять корисні речовини, то їх необхідно так само негайно поповнювати. Для цього в аптеках продаються спеціальні препарати для пероральної регідратації, яке необхідно завжди мати про запас в своїй домашній аптечці. Якщо ж в даний момент неможливо придбати ці препарати, то можна їх замінити розчином, приготованим самостійно в домашніх умовах: на 1 літр води слід додати 1 чайну ложку солі і 1 чайну ложку соди.

Контролювати кількість виділень. Вся рідина, що отримується дитиною, повинна виділятися. Тому необхідно строго за цим стежити. З немовлятами це зробити досить просто – слід кожні три години зважувати на кухонних вагах підгузник.

Не варто дитину примусово годувати. Насправді, пронос пройде значно швидше, якщо дитину не годувати, а намагатися її лише як можна більше поїти. Погодувати дитину слід лише тоді, коли вона дійсно буде сильно голодною. При цьому їжа не повинна бути жирною, гострою, солодкою. Це стосується і мами, яка годує грудьми свою дитину. Так само при діареї дитині не можна давати молоко і газовані напої, якщо це стосується дітей старшого віку.

Самолікування в разі діареї у немовлят є досить небезпечним. Тому при перших ознаках проносу слід негайно звернутися до дитячого педіатра, який зможе поставити правильний діагноз. При цьому необхідно продовжувати виконувати основні правила при діареї.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...