Чим більше друзів на Facebook — тим вищий стрес

FacebookНова доповідь учених вразила наукову громадськість. Виявляється, чим більше друзів у вас або у вашої дитини на Facebook, тим вищий стрес від соціальних медіа.

Результати дослідження представили співробітники Едінбурзького Університету Бізнес Школи. У дослідженні брало участь понад 300 чоловік із Facebook, середній вік яких становив 21 рік. Особливо це стосується випадків додавання у друзі батьків та роботодавців. Таке приєднання істотно підвищує занепокоєння людини. За своїми дітьми на Facеbook стежать у статусі друзів 55% батьків. А більшість роботодавців стверджують, що не найняли б працівника, якби попередньо відвідали його сторінку на Facebook. Стрес підсилюється, якщо людина в своєму профілі на Facebook або в іншій соцмережі поводиться тким чином, що це може бути неприйнятним для її онлайн-друзів. Зазвичай це лайка, нерозсудливість, куріння або алкоголь на фото та відео.

Отже, який відсоток потрапляє в онлайн-друзі із самих значущих для людини міні-спільнот?

97% — із друзів, яких людина знає поза мережею;

81% — із членів великої родини;

80% — із братів і сестер;

69% — із кола друзів друзів (вибачте за тавтологію)

65% — із колег.

Цікавим виявилося й те, що люди частіше додають у друзі своїх колишніх партнерів, ніж нинішніх. Співвідношення виявилося 64% до 56%. На Facebook і в інших соціальних мережах існує можливість налаштування конфіденційності. Вона дозволяє керувати інформацією, яку можуть бачити одні друзі і не знати про неї інші. Але її використовує тільки 1/3 користувачів. Тому соціальні мережі перетворюються на «мінні поля». Якщо раніше можна було вільно відпочивати на вечірці, танцювати, фліртувати, то зараз потрібно бути готовим до того, що це з’явиться в Інтернеті.

Щоб Facebook та інші соціальні мережі не стали центром спілкування дитини, з раннього віку записуйте її на гуртки або у спортивні секції, де вона отримає не тільки розвиток і навчання, але і приємне спілкування, нові знайомства та реальних друзів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...