Чи зберігати сім’ю заради дитини?

Чи зберігати сім'ю заради дитиниЧи зберігати сім’ю заради дитини? Все більше сімей не витримують випробування часом і побутовими труднощами. Колись люблячі один одного чоловік і жінка клялися у вічних почуттях, але через пару-трійку років вони вирішують розлучитися. І найскладніше питання, яке доводиться вирішувати подружжю: чи зберігати сім’ю заради дитини?

Поява дітей в сімейній ідилії – величезне щастя. Але вони стають головним каменем, що зупиняє батьків на шляху до вільного життя, коли не виходить спільний побут. Заради дітей більшість батьків залишаються в сімейному союзі, терплячи один одного ще десятки років. Мала частина шлюбів розпадається, незважаючи на наявність дітей. Хто з них правий?

Варто відповісти відразу, що тут немає однозначного рішення. Справа в тому, що дитина буде страждати як і в нелюблячий сім’ї, так і в зруйнованій. Тому насправді подружжю слід в першу чергу вирішувати самим для себе, зберігати сім’ю чи ні. Як би ви не вирішили, діти будуть страждати. Якщо ви зважитеся зберегти сім’ю, тоді ваші маленькі чада будуть вчитися у вас байдужому проживанню і ворожнечі. Ви ж не можете гарантувати, що зможете всі 10-20 років цілувати і ніжно ставитися до чоловіка? Ні, звичайно. І це будуть бачити ваші дітки. Спочатку вони будуть просто відчувати, що між батьками немає тепла і прихильності. А далі просто звикнуть і знайдуть свою відповідь на дане питання: чому батьки один одного не люблять?

У другому випадку, якщо ви вирішите розлучитися, діти будуть страждати через відсутність другого з батьків та неповноцінність сім’ї. Ви особисто будете почувати себе відмінно і вільно. Але ваші дітлахи будуть ущемлені в бажаннях бачити вас разом з їх татом чи мамою.

Що б ви не зробили, дітки будуть страждати з тих чи інших причин. Тому відповідальність доведеться брати тільки на себе. Якщо ви вирішите зберегти сім’ю лише заради дитини, тоді ви на підсвідомому рівні перекладіть всю відповідальність на маленького чоловічка, мовляв, “якби не ти, я б уже розійшовся / розійшлася б з твоїм мамою / татом”. Будьте дорослими людьми, і зробіть все так, щоб ваша загальна дитина не відчувала свою провину за ваше розлучення або ваше нещасне спільне проживання. Можна це зробити лише одним способом: дозвольте вашій дитині відчувати себе членом повноцінної сім’ї. Якщо ви зберегли шлюб, тоді не демонструйте своєї неприязні до другого з батьків. Якщо ви розлучилися, тоді нехай ваша дитина бачиться з вашою колишньою другою половинкою так часто, як сама того захоче.

Не вплутуйте власних дітей у своє особисте горе. Не робіть їх якимись камінцями, що лежать на шляху до вашої мрії. Якщо у вас не вийшло з їх батьком, то це ваша проблема, але не їх. Не позбавляйте дітей їхнього щастя бути поруч з татом і мамою стільки, скільки вони того хочуть. У них будуть виникати різні питання, але якщо вони будуть розуміти і відчувати, що ваші дорослі питання не є їхньою провиною, яка позбавляє дитячої радості, тоді вони будуть вас любити і поважати, в якому б стані ви не залишили сім’ю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...