• Без категорії

Чи вплине на здоров'я малюка прийом контрацептивів

Якщо ти брала оральні контрацептиви з прогестинами, це може позначитися на здоров'я твоєї дитини

У зв'язку з тим, що величезна кількість жінок користуються оральними контрацептивами, вчені з Норвегії вирішили вивчити: чи справді їх застосування впливає на здоров'я майбутнього малюка.

Враховуючи, що прогестін – найважливіший гормон під час вагітності, використання протизаплідних таблеток з прогестинами до зачаття дитини може вплинути на розвиток його дихальної та імунної систем. У 1997 році експерти прийшли до висновку, що використання матір'ю оральних контрацептивів до вагітності підвищує ризик розвитку астми у майбутньої дитини. Згодом ряд подібних робіт підтверджував цей висновок, однак, на думку дослідників з Норвегії, даних було недостатньо.

У своєму дослідженні норвезькі вчені розглянули зв'язок між прийомом жінками ОК до вагітності і ризиком розвитку інфекцій дихальних шляхів і астми у їхніх дітей. У результаті виявилося, що прийом пігулок з сумішшю естрогену і прогестіна ніяк не пов'язаний з ризиком інфекцій дихальних шляхів і астми. Що стосується пігулок з прогестинами, вчені відзначили невелике збільшення ризику інфекцій у дітей 6-8 місяців, проте такими таблетками користується лише дуже невелика кількість жінок.

«Ми вважаємо, що комбіновані таблетки не пов'язані зі зміною ризику для здоров'я дихальної системи дітей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...