Чи використовувати ходунки? Користь і шкода для дитини

Чи використовувати ходунки Користь і шкода для дитиниЗараз ведеться багато розмов про те, використовувати або не використовувати ходунки. Традиційно вважалося, що за допомогою ходунків малюки починають раніше ходити. Насправді, дитина починає пересуватися без допомоги мами і тата, але це не самостійне пересування.

І все ж ходунки користуються попитом, швидше за все з наступних причин:

У прямому сенсі звільняються руки мами, завдяки чому вона може займатися домашніми справами. Можна бути відносно спокійним за безпеку (зрозуміло, повністю розслабитися не вийде), так як є обмежувач у вигляді бортів.

Вертикальне положення допомагає дитині краще освоювати навколишній світ. Вона багато побачить, зможе подолати великі для неї відстані.

Дитина більш активна – повороти, нахили, постійні рухи ніг – все сприяє фізичному розвитку. Велика кількість батьків із задоволенням користуються результатами інженерної думки. І для тих, хто вирішив придбати ходунки, можна дати кілька рекомендацій.

При використанні:

– Дитина повинна бути фізично готовою, доведеться зміцнювати її опорно-руховий апарат. Малюк повинен самостійно сидіти, добре стояти, тримаючись за опору, інакше є ризик серйозно нашкодити хребту.

– Перебувати в ходунках бажано не більше 30 хвилин, максимум годину. Причини також криються в особливостях формування у малюка опорно-рухового апарату. До того ж, малюк не наступає на ніжку цілком, тобто не стоїть на ногах у повному сенсі. У зв’язку з цим дитина значно пізніше починає ходити.

– Як правило, дітям дуже подобається в ходунках, а позитивні емоції – це завжди добре.

При виборі ходунків бажано звернути увагу на наступне:

1. Стійкість. Нікому не хочеться, що малюк регулярно ловив синці і шишки.

2. Розмір. Ходунки повинні відповідати зросту і вазі дитини, це допоможе уникнути неприємних моментів, коли дитина висить або, навпаки, падає разом з ходунками.

3. Основа.  Дуже бажано щоб вона була широкою і стійкою. Прекрасним варіантом будуть моделі прямокутної форми. Порівняно з круглою основою, вона більш стійка, в тому числі до падінь.

4. Колеса. Тут працює принцип «чим більше, тим краще». Коліщатка повинні легко обертатися в усі сторони. Краще ходунки купити з наявністю стопора на випадок, якщо дитині захочеться постояти на місці.

5. Сидіння. Воно повинно бути глибоким, не надто тонким, але і не жорстким, легко митися. Обов’язкова наявність твердої спинки для підтримки правильної постави. М’який внутрішній бампер може бути вельми корисний.

6. Висота. Добре, якщо висоту ходунків можна підрегулювати під малюка. Головне, простежити, щоб ніжки вставали на підлогу всією ступнею, але при цьому сильно не підгиналися.

7. Все інше – вже справа смаку батьків. Стільниця з іграшками чи музичною панеллю, колір, якість матеріалу, наявність можливості скласти ходунки і ін. – Кожен вибирає те, що йому потрібно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...