Чи варто віддавати дитину в школу завчасно?

Чи варто віддавати дитину в школу завчасноУ скільки років віддавати дитину в школу

Існує безліч думок, у скільки років віддавати дитину в школу, всі сперечаються і кожен може бути правий по-своєму, адже діти не схожі один на одного, у кожного різний розвиток і здібності. Більшість психологів стверджують, що краще дитину віддавати в школу не раніше 7 років. Я з ними повністю згодна і хочу поділитися своїм досвідом, як я віддавала сина в перший клас. Мені дуже хочеться, щоб мій гіркий досвід став кому-небудь у нагоді, і цей хтось зміг би уникнути моїх помилок.

Мій син завжди був добре розвинений, в 6 років знав усі букви і вмів читати, вірші запам’ятовував легко і розповідав із задоволенням. Просто йому давалася і початкова математика, легко і швидко міг порахувати від 1 до 100, вирішував прості завдання. У садку хвалили, на всіх ранках був у перших рядах. Але мені не хотілося віддавати свого сина в школу в 6 років.

У школу він у мене пішов в 7 років. Потрібно було пройти попередню співбесіду з педагогами, природно моя дитина відповіла на всі поставлені питання, його знову хвалили, що мені дуже лестило. Рекомендували віддати його в перший клас з посиленим курсом навчання, в якому проходили за один навчальний рік програму відразу 1 і 2 класу. Я так і зробила.

Жахи почалися відразу з першого дня навчання. Коли я його віддавала в школу, я не надавала значення тому, що він у мене зовсім не вміє писати, тримати ручку в руці, ще він погано малював, йому це було не цікаво. Пропису у них не було, хоча в інших перших класах вони були. З першого дня стали задавати писати тексти мінімум на півсторінки, це при тому, що інші першокласники в прописах писали максимум 2-3 рядки кружечків і паличок. Крім всіх обов’язкових предметів, у них було 3 додаткових уроку, це – геометрія, англійська та інформатика. Заняття проходили 6 разів на тиждень по 6, а іноді 7-8 уроків на день.

Про те, що я поступила нерозумно, я зрозуміла в перший же місяць навчання, дуже шкодувала, але робити було нічого. Ми цілими днями щось писали, читали і вчили, тому що задавали дуже багато, гуляти і відпочивати часу у дитини майже не залишалося. Так провчившись рік, я твердо вирішила забрати сина з цього класу і віддати у звичайний. Так як він за рік пройшов програму 1 і 2 класу, його відразу взяли в 3 клас, там навчалися діти, які пішли вчитися до школи на рік раніше мого сина, всі вони були старше і крупніше. Так я остаточно зрозуміла, що вкрала у свого сина цілий рік дитинства. Він у мене ніколи не був вундеркіндом, це звичайний, простий не дурний хлопчик.

Усім батькам хочеться сказати, щоб добре подумали, особливо якщо ваша дитина не володіє видатними здібностями, нехай він краще буде відмінником у звичайному класі, ніж трієчником серед вундеркіндів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...