Чи варто народжувати в кризу?

Чи варто народжувати в кризуЧи варто народжувати в кризу? Як вчинити, коли на власному досвіді розумієш, що таке нестабільність і невпевненість у завтрашньому дні?
Народити дитину! І це не жарт. Діти допомагають пережити кризовий час.
З точки зору здорового глузду, це дивно. А от з точки зору біології, все правильно. Несприятливі умови створюють загрозу нашому фізичному і психічному здоров’ю, і ми, підсвідомо бажаючи зберегти себе як вид, прагнемо збільшити чисельність потомства. При цьому у виграші виявляється не тільки людство в цілому, але й ви особисто. Адже все, що вважається труднощами першого періоду життя з дитиною, в умовах кризи виглядає зовсім інакше. Набагато краще.
Зміцніть сім’ю
Народження дитини віддалило подружжя один від одного – це одна з найпоширеніших скарг сімейних пар. Кількість конфліктів, зрад з боку чоловіків, розставань в цей період дуже велика. Але то в нормальний, спокійний час. А криза, при всіх створюваних нею проблемах, для сім’ї дуже сприятлива. Відносини стають не тільки більш міцними (у важкі часи краще вирішувати проблеми спільно), але і більш теплими. Спрацьовує ефект «поганої погоди». Уявіть, що за вікном прекрасний сонячний день. Чого вам хочеться? Погуляти, зустрітися з друзями. .. А якщо за вікном ураган або холодна осіння злива? Додому, хочеться тільки додому – туди, де можна зігрітися, загорнувшись у плед, спокійно поговорити з домашніми за чашкою чаю,
сховавшись від природних катаклізмів. Те ж саме відбувається, коли за вікном криза. Люди починають більше цінувати домашній затишок, тепло родини. Дитина, що з’явилась в цей час, згуртовує відносини і дає відчуття стабільності.
Кар’єра чи сім’я?
Це питання давно не актуальне – сучасна жінка вибирає і те й інше. Вийти з гри і просто сидіти вдома, коли навколо стільки можливостей для реалізації своїх професійних прагнень, не так-то просто, здається, що життя проходить повз. А от жінки, що йдуть в декрет під час кризи, відчувають себе набагато впевненіше. Отримавши законну можливість перечекати труднощі, займаючись будинком і дітьми, вони спокійно виконують обов’язки мами, уникаючи перенапруги. До того ж це прекрасний час для того, щоб переглянути свої погляди, бажання і навіть життєві цілі. Не виключено, що до моменту закінчення кризи ви будете абсолютно новою людиною – з ясними уявленнями про те, чого хочете.

Одноманітність – ось що обтяжує молодих мам найбільше. І якщо в перші місяці життя дитини жінка готова годинами розповідати про те, як пройшло годування, купання і прогулянка, то через півроку питання знайомих: «Чим ви сьогодні займалися?» Викликає роздратування. Але ж у одноманітності теж є позитивні сторони: сталість і стабільність. У вас є чіткий план на кожен день і своє постійне джерело позитивних емоцій. Ви добре захищені від поганої інформації. Справді, яка різниця, що сьогодні сталося з цим індексом Доу-Джонса, якщо у малюка ріжуться зубки або він нарешті сказав своє перше слово – «мама»? Життя з маленькою дитиною – це життя з повсякденністю і дрібницями. Вони і захистять вас від негативних явищ епохи великих змін.
Діти – дороге задоволення. У буквальному сенсі слова. Зважившись на народження дитини, мами періодично впадають в паніку, уявляючи собі картини голоду і мору, дитячий одяг і меблі коштують шалені гроші, і будять серед ночі чоловіка, щоб і його спантеличити питанням: «? Як же ми будемо жити далі» Ви не повірите – саме з такої ситуації починалися багато історії успіху. Фрустрація (неможливість отримати бажане) – потужний стимул для зростання. Позбавлення в поєднанні з прагненням їх позбутися добре впливають на творчу енергію. Під час експериментів люди набагато швидше розуміли, як відкрити замок на наручниках, якщо були впевнені, що через кілька хвилин отримають розряд електричного струму. На практиці чоловіки і жінки набагато швидше досягають бажаного, якщо воно (бажане) життєво необхідне. Так що дитина, народжена у важкі часи, стає стимулом для нашого розвитку в усіх сферах життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...