ЧИ ТРЕБА ДАВАТИ ВОДУ НЕМОВЛЯТІ: КОЛИ, СКІЛЬКИ І ЯКУ?

Для батьків немовлят одне з найбільш нагальних питань: чи потрібно давати воду новонародженому, і якщо так, то в якій кількості і яку. На ці та інші запитання відповідає педіатр.

Відомо, що в організмі людини міститься більше 70% води, а у немовляти цей відсоток ще вищий і втрачає він її більш інтенсивно, ніж дорослий через нирки, шкіру, кишечник. Запаси води в організмі необхідно постійно поповнювати, однак існує думка, що дитині, яка знаходиться на грудному вигодовуванні, давати воду не потрібно. Чи так це?

Чи потрібно допоювати дитину з перших місяців життя, яка знаходиться виключно на грудному вигодовуванні?

Мамине молоко майже на 80% складається з води, природою задумано так, що перебуваючи на грудному вигодовуванні немовля отримує і харчування, і воду, яка повністю задовольняє потреби новонародженого в рідині.

Якщо немовля, яке знаходиться на грудному вигодовуванні, з перших місяців життя допоювати водою, отримаємо помилкове насичення. Шлуночок дитини ще дуже малий, і під час прикладання до грудей вона буде висмоктувати менше молочка, а значить, і не насититься.

Чи потрібно допаювати дитини, який почав отримувати прикорм?

Коли малюк починає отримувати перший прикорм, а це супчики, овочеві пюре і каші, з’являється і потреба в воді, особливо в жарку пору року.

Скільки рідини повинна отримувати дитина, включаючи грудне молоко, суміші, соки, супчики і т.д?

Дитина до 6 місяців – 80-150 мл / кг ваги

Дитина від 6 до 12 місяців – 130-150 мл / кг ваги

Дитина від року до 3 років – 100 мл / кг ваги

Дитина старше 3 років – від 80 мл / кг

Потреба у водичці підвищується:

– у весняно-літній період при жаркій погоді

– при кишкових захворюваннях, проносі, блювоті

– при інфекційних захворюваннях, які супроводжуються високою температурою тіла

Яку воду давати дитині?

Найкраще питво – чиста артезіанська вода або вода не кип’ячена, не тепла, негазована – злегка прохолодна або кімнатної температури. Не привчайте дитину з дитинства пити теплу воду, навпаки, з ранніх років «тренуйте» горло і уникайте тепличних правил.

У домашніх умовах легко приготувати корисний напій – ізюмну водичку, простий спосіб допоможе одночасно і очистити воду, і наситити її корисними мікроелементами.

Ізюмна вода: 1 столову ложку родзинок промийте, залийте 1 склянкою окропу, дайте настоятися 1 годину і поїть дитину.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...