Чи сумісні вагітність і заняття сексом?

seks-i-vagitnistСекс і вагітність – традиційна проблема, з якою доводиться стикатися молодим сімейним парам. З одного боку, подружжя ще не встигли насолодитися тим каскадом ніжності і любощів, які могли б ще надавати один одному. З іншого боку – неприємні фізичні відчуття, такі як нудота, психологічна закомплексованість, пов’язана з фізіологічними змінами, а також боязнь зашкодити дитині, роблять секс чимось небезпечним і чужорідним, змушують партнерів переглядати свої сексуальні відносини.

Існує поширена думка, що секс із вагітністю – речі несумісні, і займатися сексом 9 місяців вагітності не тільки неприємно або болісно, але й небезпечно для майбутнього малюка. Вся справа в тому, що в пору вагітності тіло майбутньої мами невпинно розбудовується і підладжується під плід. Якщо в один період приємними будуть дотики до грудей, то через деякий час може виявитися, що подібні відчуття будуть сприйматися жіночим тілом як хворобливі, а попередні ласки в промежині, які зазвичай складали частину прелюдії перед заняттями сексом, можуть несподівано привести до оргазму.

Під час вагітності обом партнерам слід бути уважнішими один до одного. Кохання і секс, звичайно нерозлучні, але не завжди вони знаходять своє вираження в продовженні один одного: якщо є любов, то секс неминучий! Займатися сексом при вагітності не тільки не небезпечно, але навіть корисно для малюка – головне, щоб було бажання зайнятися сексом, готовність тіла до пестощів і ніжності. Якщо секс під час вагітності гармонійний, то, які б форми він не набув, він буде приносити задоволення молодим батькам, а значить і їх дитині. Захищений товстою слизовою пробкою, яка щільно закриває шийку матки, а також маткової стінкою, плід отримує під час занять сексом багато кисню, за рахунок прискореної циркуляції крові в організмі. Вібраційні скорочення матки під час оргазму доставлять дитині задоволення, закріплюючи рефлекс, що при скороченні матки його очікують лише приємні відчуття, що знову ж благотворно позначиться на самих пологах. Активність малюка після занять сексом, в свою чергу, не повинна лякати майбутніх батьків, так як ця активність пояснюється звичайним скороченням матки.

Секс під час вагітності, якщо немає категоричних медичних обмежень, – новий і складний етап розуміння один одного і переоцінки вже сформованих відносин. Головним правилом під час занять любов’ю має стати принцип – прагни принести задоволення своєму партнеру, а ваш малюк не забуде оцінити непряму турботу і ласку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...