ЧИ РОБИТИ ЛАЗЕРНУ КОРЕКЦІЮ ЗОРУ – П’ЯТЬ ХИБНИХ ДУМОК

На одній шальці терезів – стовідсотковий зір. На іншій – страх займатися спортом, народжувати, ходити в сауну і літати.

Які з популярних страхів мають доцільність?

Метод лазерної корекції зору застосовується не один десяток років у всьому світі, але до цих пір ця операція викликає багато питань, які породжують неймовірні міфи. Ми розібрали найпопулярніші з них.

Міф 1: після лазерної корекції зір може знову погіршитися

Існує думка, що після операції ваш зір відновиться, але ненадовго. Мовляв, через п’ять-десять років він знову погіршиться – і доведеться знову йти в клініку.

Реальність: зір відновлюється назавжди. Офтальмологи в один голос заявляють: операція робиться один раз і на все життя. Цей факт підтверджується роками спостережень. Однак ніхто не застрахований від інших захворювань очей, які можуть вплинути на гостроту зору (катаракта або глаукома). Погіршення зору відбувається і з віковими змінами в організмі після сорока-п’ятдесяти років. Тому лікарі наполягають на дотриманні гігієни зору і здорового способу життя.

Міф 2: під час операції можна осліпнути

Страх можна зрозуміти – це ж операція. Навіть ті, хто розуміє, що лазерна корекція зору безпечна, бояться нестерпного болю.

Реальність: лазерна корекція безпечна і практично безболісна. Саме лазерна хірургія – найбільш щадна сучасна медична технологія. Під час операції використовується високотехнологічне обладнання, яке робить операцію максимально безпечною. В історії лазерної корекції не було жодного випадку втрати зору в результаті цієї процедури.

Операція проходить під місцевою анестезією і триває двадцять-тридцять хвилин, велика частина якої підготовча. Безпосередньо вплив лазером займає від двадцяти секунд до однієї хвилини. У цей момент ніяких неприємних відчуттів не буде.

Біль, різь, чутливість до світла, відчуття стороннього предмета після операції протягом двох тижнів можуть відчувати пацієнти, які пройшли ФРК. Як правило, в інших випадках практично відсутній больовий синдром, зорові функції відновлюються швидко.

Міф 3: лазерну корекцію можна робити в будь-якому віці

Якщо операція така сучасна і безпечна, значить ніяких обмежень бути не повинно.

Реальність: є обмеження за віком і здоров’ям. Оптимальний вік для проведення лазерної корекції зору – 18-45 років. Дітям і підліткам дану процедуру не проводять через те, що організм ще не повністю сформований. У тому числі можуть бути зміни в очному яблуці, гарантувати стійкий результат корекції до моменту повної стабілізації зору складно. Після сорока п’яти років корекція зору не застрахує пацієнта від можливої появи вікової далекозорості. Однак заборони на операцію для людей старшого віку немає – рішення приймається індивідуально, після ретельного обстеження.

Важливо, щоб у пацієнта була стабільна рефракція (гострота зору) протягом останніх двох років. Протипоказання для лазерної корекції: прогресуюча короткозорість, очні захворювання (в деяких випадках в операції можуть відмовити пацієнтам з глаукомою, катарактою, хронічними запаленнями). Будь-які рекомендації з приводу проведення операції даються лікарем тільки після комплексної діагностики зору конкретного пацієнта.

Міф 4: після лазерної корекції природні пологи неможливі

Існує така страшилка: при пологах від напруги очі «лопнуть» – і жінка осліпне.

Реальність: після лазерної корекції можна народжувати. Лазерну корекцію успішно проводять і жінкам, які вже народили. Ніяких потенційних ризиків для майбутніх мам та їхніх дітей ця процедура не несе.

Під час операції порушується тільки рогівка, а цілісність самого ока не страждає. Напруга під час пологів стосується якраз внутрішніх структур ока, а не зовнішніх (сітківки і склоподібного тіла). Тому плануючи вагітність, так важливо відвідати офтальмолога. Але сама корекція зору і пологи ніяк не пов’язані.

Не можна проводити лазерну корекцію зору лише безпосередньо в період вагітності і грудного вигодовування: в цей час у жінки змінений гормональний фон, процедура просто може не дати очікуваного ефекту.

Міф 5: після лазерної корекції не можна займатися спортом

Існує думка, що після проведення операції по корекції зору довгий час не можна носити лінзи, займатися спортом, сексом, ходити в лазню, вживати алкоголь … Список можна продовжувати до нескінченності.

Реальність: безумовно, на реабілітаційний період накладаються обмеження, всі вони зводяться до одного: не допускати зайвого навантаження на очі. Тому не варто перенапружуватися, багато читати або сидіти за комп’ютером. І вже через день-два після операції можна повернутися до роботи. Головне, не перевтомлюватися.

Два-три дні не можна терти, чіпати очі. Такий механічний вплив може травмувати верхній шар рогівки. На період реабілітації варто відмовитися від активних видів спорту та підняття важких предметів. По термінах обмежень краще проконсультуватися у лікаря.

Протягом семи днів краще утриматися від вживання алкоголю. Протягом десяти днів після лазерної корекції варто відмовитися від макіяжу. Оптимально не користуватися декоративною косметикою місяць. Протягом двох тижнів не рекомендовано відвідувати лазні і сауни, варто утриматися від поїздок в жаркі країни. А ось самі перельоти не заборонені: багато пацієнтів прилітають в обрану ними клініку з інших міст і вже через кілька годин відлітають назад додому. Близько трьох місяців не варто відвідувати солярій. Лікарі рекомендують також уникати яскравих сонячних променів після операції.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...