• Без категорії

Чи потрібно лікувати пупкову грижу у дітей?

Чи потрібно лікувати пупкову грижу у дітейТвоєму малюкові поставили діагноз, який тебе злякав. Не бійся, пупкова грижа не така страшна, як може здатися спочатку. Давай розберемося, що це таке і як себе слід вести при підозрі на таку хворобу.

Що це таке?

Оскільки пупкова грижа є патологією вельми поширеною, то кожній мамі (майбутньої чи справжній) слід про неї знати. У новонароджених малюків вона виникає, як правило, через слабкість пупкового кільця або дефекту передньої черевної стінки. Спровокувати її появу може сильний кашель, тривалий плач або запори, а такі захворювання як гіпотрофія і рахіт знижують тонус м’язів, створюючи сприятливі умови для розвитку грижі. Але найчастіше можна спостерігати її у недоношених малюків.

При нормальному розвитку дитини черевна стінка складається з декількох шарів – очеревини, м’язового шару, щільного апоневрозу, підшкірно-жирової клітковини і шкіри. Головними тут є апоневроз і м’язи, від стану яких залежить ймовірність виникнення грижі. А виявляється вона найчастіше при стоячому положенні або при фізичному навантаженні, тоді як в положенні лежачи побачити її важко: вона ховається в черевну порожнину.

Будова пупкової грижі

Складається ця «капость» з внутрішніх оболонок (так званий грижової мішок), вмісту (орган, який знаходиться в мішку) і воріт (слабке місце, крізь яке грижової мішок виходить назовні). А ворота можуть утворитися в результаті нестачі колагену в сполучній тканині.

Що потрібно робити?

По-перше, не хвилюйся: деколи грижа проходить сама по собі, якщо дитина нормально розвивається і досить рухається. Стінка отримує достатньо поживних речовин, вона стає міцною та еластичною. Зміцнити м’язи допоможуть сеанси масажу та лікувальна фізкультура. Масаж застосовують навіть для дуже маленьких дітей, приблизно з другого тижня життя. Але виконувати його повинен фахівець з великим досвідом, при правильних діях крихітка плакати не буде. Лікувальна фізкультура (ЛФК) має загальнозміцнювальну дію на опорно-рухову і нервову системи. Але її також необхідно проводити під наглядом фахівця і тільки після вправляння грижі і фіксації її лейкопластиром.

Перешкоджати появі грижі вельми просто: частіше викладай малюка на животик. Тоді гази не будуть накопичуватися, а активні рухи ручками та ніжками зменшують внутрішньочеревний тиск.

Якщо не лікувати

Ти повинна знати, що грижа у дитини може привести до різних ускладнень: новоутворень, кишкової непрохідності, пошкоджень, запалень, некрозу, перитоніту. Це сильно погіршує якість життя маленького чоловічка, а ще супроводжується занепокоєнням, сильними болями, блювотою. У деяких випадках необхідно екстрена операція. Хірургічне втручання знадобитися і при грижі великих розмірів.

Тому якщо у тебе виникли хоч найменші підозри на грижу у малюка, негайно покажи його лікарю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...