Чи потрібно лікувати нежить у дитини?

Чи потрібно лікувати нежить у дитини?
З
цього приводу існує дві, прямо протилежні думки. Одні стверджують, що від лікування нежиті більше шкоди ніж користі, інші капають малюкові в носик відразу всі ліки. Хто ж правий?

Що таке нежить

Строго кажучи, це підвищене виділення слизу стінками носа. Але куди важливіше розібратися в причинах неприємного явища. А вони можуть бути найрізноманітнішими.

Найбільш поширені захворювання, симптомами яких є нежить це різноманітні інфекції та речовини, здатні спровокувати алергічні реакції.

В останньому випадку рекомендується виключити все, що може сприяти хворобі. Зверніть увагу, щоб побутова хімія в будинку зберігалася в щільно закритих банках. Регулярно проводьте прибирання. Простежте за тим, щоб їжа малюка була здоровою, без консервантів і барвників. Якщо, незважаючи на всі вжиті заходи, ситуація не покращується, зверніться до лікаря і починайте приймати противоаллергенні препарати.

Коли ж причиною нежиті є вірус, все набагато складніше. На початковому етапі неприємні виділення з носа, насправді, є захисною реакцією організму, завдяки величезному вмісту в них противірусних компонентів. Але вже через кілька днів тут різко починають розмножуватися бактерії. Це легко помітити по кольору і консистенції виділень. Відповідно, хвороба переходить з вірусної фази в бактеріальну. У цей момент користі від нежиті вже ніякої, залишається одна шкода.

Іншими словами, до тих пір, поки виділення рідкі та прозорі, лікувати їх не має сенсу. Але якщо з’являються «застої», від них необхідно позбавлятися.

Що потрібно знати про засоби від нежитю

Судинозвужувальні препарати дуже швидко викликають звикання. Тому, за правилами, одні ліки можна використовувати не більше 7 днів поспіль (деякі педіатри рекомендують не більше 3 днів).

Серед побічних дій крапель – сухість або набряк носових оболонок, печіння в носі і горлі, запаморочення, нудота, посилене серцебиття, порушення сну, стрибки тиску та ін. У дітей можливе зниження температури та неврологічні реакції.

Малюкам можна давати ліки, суворо обмежені віковими діапазоном.

Як промивати ніс

Найпростіше купити спеціальні засоби в аптеці. Зазвичай вони оснащені флаконом з розпилювачем. Уважно прочитайте інструкцію перед застосуванням.

При бажанні можна скористатися і бабусиними методами. Для цього необхідно зробити сольовий розчин або відвар звіробою. Рідина заливається в носик за допомогою піпетки або маленької груші (обов’язково з гумовим наконечником). Пам’ятайте, що висмоктувати сопельки потрібно без сильної напруги, закривши одну ніздрю. В іншому випадку велика ймовірність того, що слиз потрапить в середнє вухо.

Висновок

На початковій стадії лікувати нежить не має сенсу.

При скруті дихання ніс необхідно промивати.

Судинозвужувальні препарати рекомендується давати дитині тільки при загрозі ускладнень на середнє вухо.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...