Чи потрібні дитині стерильні умови?

Чи потрібні дитині стерильні умови?Багато мам думають, що дитину необхідно тримати в максимально стерильних умовах. Як наслідок цього переконання – боязнь поцілувати свого малюка, тривала стерилізація дитячих речей, посуду для харчування і навіть годування дитини зцідженим, а порою і стерилізованим грудним молоком.

Звичайно ж, коли вдома маленька дитина, елементарні заходи гігієни потрібні, з цим ніхто не сперечається. Але головне не перестаратися в цьому відношенні, оскільки зайва стерильність навколишнього середовища заважає нормальному формуванню імунітету.

Фахівці відзначають, що для нормального формування імунітету необхідне не тільки грудне молоко, але і контакт з різними мікроорганізмами.

Отже можна сміливо і цілувати дитину, і брати її на руки, і не боятися, що на неї потрапить зайва порошинка. До речі, навіть в грудному молоці може бути деяка кількість бактерій, що зовсім не є показником до відміни грудного вигодовування або стерилізації молока. І природно, дитині не протипоказані прогулянки на вулиці. При цьому не варто оберігати її від контактів з іншими дітьми, домашніми тваринами, природою.

Більш того, учені знаходять все нові підтвердження старої приказки "Від бруду не тріснеш, від чистоти не воскреснеш". Про "користь бруду" медики заявляють давно. Учені виявили, що діти з великих сімей, що перенесли в ранньому віці весь букет "чергових" дитячих інфекцій, менш схильні до всіх видів алергії, ніж їх однолітки – єдині діти в сім’ях, схиблених на чистоті.

Цікавим підтвердженням правоти даної теорії служить наступний факт. Оглянувши 14 тисяч школярів, лікарі знайшли, що на астму хворий кожний з п’яти дітей, що щодня приймають душ і миють руки і тіло не менше трьох-чотирьох разів на день. Дивно, але значно стійкішими до цієї недуги виявилися діти, що наполегливо прагнуть обходити ванну – та і просто воду – стороною.

Також провівши ряд експериментів, вчені довели, що самі по собі пил і бруд, яких ми так прагнемо уникнути, містять щонайпотужніший протиалергічний захист..

Виходить, що, до блиску надраюючи свою квартиру, ми, з одного боку, захищаємо своїх близьких від бактерій і різних інфекцій, але, з другого боку, створюємо всі умови для того, щоб імунна система наших рідних і дітей знаходилася в стані бездіяльності. В результаті цього дитина втрачає імунний контакт з навколишнім світом, і наслідки такого "оранжерейного життя" можуть виявитися катастрофічними.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...