Чи потрібне дитяче ліжечко немовлятам?

дитяче ліжечкоЧекаючи на дитини, багато матусь вже починають збирати придане для свого карапуза. Деякі, слідуючи традиції, не купують заздалегідь речі, але все-таки беруть на озброєння, що і де потрібно буде придбати. Дитяче ліжко і коляска – одні з найбільш значущих покупок, на них, як правило, іде найбільша частка бюджету сім’ї. Але чи так необхідне дитяче ліжечко малюку, чи не стане вона простим доповненням інтер’єру?

Дитяче ліжко: за і проти

Нашим батькам чуже поняття спільного сну мами з немовлям. Тому вони часто намагаються переконати молоду матусю, що нічого хорошого такий підхід не принесе, а тільки виростить розпещеною, розбалуваною дитинку. Але як можна зіпсувати малюка, кладучи його спати до себе під теплий бочок? Коли немовляті найбільше на цьому етапі життя важливий тактильний контакт і такий рідний стукіт серця і запах матері.

Крім того, використовуючи дитяче ліжечко строго за призначенням, вам доведеться постійно вставати вночі на годування та і просто для того щоб покачати чи вкрити дитя і т.д. Грудні діти часто ще й подовгу смокчуть груди, а значить, безсонні ночі вам забезпечені.

Ще трохи полегшує нічні годівлі варіант приставлення дитячого ліжечка зі знятою перегородкою впритул до вашого ліжка чи дивану. Зазвичай так роблять, якщо розміри дивана не дозволяють спокійно розміститися там разом з дитиною.

Манеж нічим не краще дитячого ліжечка, він гальмує розвиток дитини, обмежуючи його рухову активність.

Ліжечко і немовлята

У перші місяці життя дитини дитяче ліжечко є не тільки марною тратою грошей, але і серйозним порушенням симбіозу мами і дитини. Окрема кімната навіть не обговорюється з тих же причин. Відлучення малюка від матері може потягнути за собою різні неврологічні порушення і навіть сприяти розвитку синдрому раптової дитячої смерті.

Діти, які перебувають на штучному вигодовуванні

Немовлятам, які перебувають на штучному вигодовуванні, набагато легше спати окремо від матері. Так як суміш дуже ситна і дітки рідше прокидаються вночі.

Коли дитині купувати ліжечко?

Логічніше зайнятися пошуком окремого ліжечка для вашого малюка вже в більш свідомому віці. Коли дитина вже відлучений від грудей і не так прив’язана до матері, їй буде набагато простіше адаптуватися і звикнути спати окремо від батьків. У віці 2-3 років діти сприймають ліжечко не як «тюрму», а як можливість отримати свій особистий простір.

Поради щодо вибору ліжечка

Якщо ви все ж вирішили придбати ліжечко, то віддайте перевагу натуральним матеріалам. Також важлива наявність якісного і твердого матраца для незміцнілого хребта дитини. Ні в якому разі не варто класти в ліжечко немовляти подушку. Всілякі захисти на бортики ліжечка, балдахіни та постільну білизну вже вибирайте в залежності від уподобань та фінансових можливостей.

Ліжечко – важливе, але не в грудничкового віці. Подумайте про це, може, є резон відмовитися від цієї покупки, а на зекономлені гроші купити речі першої необхідності? Вирішувати, звичайно ж, вам, дана стаття не є прямим керівництвом, а лише джерелом для роздумів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...