Чи потрібна новонародженій дитині стерильна чистота? 


Від того, в яких умовах росте і розвивається дитина, безпосередньо залежить його здоров’я. Оточення малюка, його кімната не повинні бути стерильними!  Багато батьків з фанатизмом відносяться до чистоти в дитячій. Мами стають реактивними господинями (навіть ті, хто до заміжжя не відрізнявся особливим прагненням наводити ідеальний порядок). І починається: білизна, кип’ятіння, прасування речей з двох сторін …  Але ж головне – відсутність бруду, пилу, провітрювання і зволоження. Між іншим, чим менше м’яких іграшок в дитячій кімнаті, тим краще. Пил накопичується на них і на листках кімнатних рослин – деякі з них можуть навіть викликати у малюка алергію (хлорофітум, герань, олеандр).

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ

Слизова дитини дуже ніжна, а зайва сухість – ворота для інфекції. Вологе прибирання, зволожувачі, відкриті ємності з водою, пульверизатори, акваріум – все це допоможе заповнити нестачу вологи. Також не забувайте періодично відкривати кватирку. ОСОБЛИВІ ЗАХОДИ

Застудилися – надіньте маску. Добре придбати бактерицидну або соляну лампу, іонізатор повітря і проводити знезаражування приміщення раз в день по півгодини, особливо в період простудних захворювань. Але не варто обробляти поверхні меблів антисептичними розчинами, протирати пил і мити підлогу водою з додаванням дешевих миючих засобів. Багато з них володіють неприємним запахом і нерідко стають причиною алергії. Купуйте якісні засоби з позначкою «еко». Якщо все ж ви любитель всього самого «зеленого», додайте відвар ромашки або деревію. Можна капнути 1-2 краплі аромамасла ромашки, лаванди, фенхеля або троянди в воду для миття підлог. І до речі, вода повинна бути холодною, а не гарячою! Ну а краще рішення – пилосос з аквафільтром! Чистота в квартирі: як вибрати миючі засоби

ГІГІЄНА

Прийшли з вулиці – домашній одяг, домашнє взуття, ношене не кладіть в шафу. Миття рук – не менш важливе завдання, не забувайте стригти нігті.

РЕЧІ ГРУДНИЧКА

Краще, якщо одяг малюка буде лежати окремо від речей інших членів сім’ї. Періть її окремо, з використанням засобів для дитячої білизни.

А ЯК ЖЕ ЇЖА?

Груди не потрібно обробляти перед кожним годуванням малюка за умови щоденного прийняття душу і носіння чистої білизни. Для запобігання від протікання молока в бюстгальтер вставляються прокладки, які змінюють у міру намокання.

КОРОТКИЙ КУРС: СТАНДАРТИ ЧИСТОТИ

Новонароджений малюк так чи інакше вчиться адаптуватися до нового для нього світу. Допоможемо дитині! Свежевистірані і абсолютно чисті повинні бути всі боді, кофтинки і пелюшки, дотичні з пупковою ранкою малятка в перший місяць життя. Ходити в масках і протирати дверні ручки спиртом не треба – достатньо щоденного вологого прибирання. Іграшки з пластмаси, гуми і дерева повинні бути безпечними. У міру необхідності їх слід мити дитячим милом, прорізувачі замочувати на півгодини в розчині соди (1 ст. Ложка на 1 л води), споліскуючи в проточній воді. М’які іграшки можна давати в руки дитині лише з 9 місяців, прати їх треба кожні 2-3 тижні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...