• Без категорії

Чи потрібна допомога психолога в сім’ї і коли?

Чи потрібна допомога психолога в сім'ї і коли?Рано чи пізно навіть в самій щасливій родині настає криза – хоча б один переживає кожна перша. І це не привід для паніки, а привід звернутися до психолога, що спеціалізується саме на сімейній терапії. Як визначити, що вже пора записуватися на прийом?

Зазвичай це необхідно на так званій першій стадії шлюбу, яка слідує за закоханістю. На цій стадії вже досягнута основна мета – прихильність партнерів один до одного. І коли в цей період виникає конфлікт, партнери йдуть по одному з двох шляхів: або ігнорують його, намагаючись вважати причини несуттєвими, або постійно сваряться. Але до фахівця все ж не йдуть, вважаючи, що їх випадок унікальний і розгляд чужою людиною ніяк не допоможе.

Ще один гострий момент – друга стадія. Тут партнери знову починають відчувати себе особистостями, необхідність йти на поступки дратує, а людина, що знаходиться поруч, піддається ретельному – і часто критичному – вивченню. Питання про те, що почуття згасли і куди ж вони поділися, виникають все частіше. Якщо не звернутися до психолога на цій стадії, розрив відносин дуже вірогідний.

На третій стадії стороння думка теж зайвою не буде – заново визначаючись в зовнішньому світі, подружжя часто забуває про важливість внутрішнього світу своєї сім’ї і закидають відносини.

На четвертій – психолог допоможе врівноважити відносини між подружжям, що знайшли себе у відносинах з іншими людьми, але ще не зуміли зробити те ж саме один з одним. Тут важливо встановити спокійний зв’язок в парі.

Як видно, на будь-якій з перерахованих вище стадій допомога сімейного психолога буде до речі і до місця. Справа в тому, що не завжди люди здатні розрізнити стадію, на якій знаходяться їхні стосунки. Не менш частий випадок – застрявання в одному періоді, яке заводить ці самі відносини в глухий кут, так що вони стають просто переліком конфліктних ситуацій, одна з яких може і не закінчитися примиренням.

Іноді навіть буває так, що одна людина обганяє іншу, виходячи на наступну стадію відносин раніше неї – і це також провокує конфлікт. Психолог допомагає зрозуміти, що саме відбувається, і далі вже діяти усвідомлено. Спеціаліст прекрасно усвідомлює потреби партнерів по шлюбу і допомагає їм знайти оптимальний варіант взаємодії, коли кожна людина залишається особистістю і разом з тим гармонізується всередині сімейного кола. І це є найкращий варіант – рівноправне партнерство, що перетворює подружжя в єдине ціле всередині осередку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...