• Без категорії

Чи потрібна дитині няня і яку вибрати?

як вибрати нянюЯк правило, з питанням про необхідність залучення до виховання малюка няні стикаються не багато. Більшість сімей, де без послуг “Мері Поппінс” не обійтися – це подружжя-трудоголіки плюс відсутні родичі-помічники. Але все ж, чи може бути розвиток дитини повноцінним, якщо займатися цим буде няня?

Навіщо потрібна?

У першу чергу обговоримо питання “потрібності”. Якщо малюк відвідує дитсадок, то звичайно, няня може знадобитися в рідкісних випадках, наприклад, коли батькам необхідно кудись відлучиться на цілий вечір і немає з ким залишити дитину. Це “одноразова акція” і до виховання ніякого відношення не має.

Інша справа, якщо малюк серйозно хворий, а й татові і мамі потрібно ходити на роботу. Тут без допомоги няні не обійтися. І вона вже буде не тільки дивитися за малюком, а й виховувати його. Хоча є й такі батьки, які просто бояться залишати дитину вдома одну або банально не знають, як впоратися самостійно.

Загалом, якщо ти відчуваєш необхідність допомоги з боку, значить, няня потрібна. І, як заявляють психологи, у багатьох випадках саме їй під силу те, з чим не можуть впоратися батьки. Наведемо кілька прикладів, коли няня краще мами чи тата.

Няня – людина емоційно і фізично не прив’язана до дитини, вона не буде потурати її примхам або впадати у відчай при істериках. Вона чітко знає свої обов’язки і діє за інструкцією. Там де молода матуся побіжить за валеріаною, а тато накричить, няня методично і спокійно продовжить розпочату справу. Особливо добре професійні працівники справляються з агресивними, гіперактивними і “шкідливими” дітьми. Малюк не має можливості маніпулювати, відповідно він змушений виконувати вимоги (поїсти, прибрати, зробити уроки і т.д.).

У деяких випадках няня може краще і швидше встановити контакт з нетовариською і замкнутою дитиною. Є фахівці, які вміють спілкуватися з аутистами, дітьми з неврозами, епілепсію та іншими розладами.

Що потрібно знати

Спочатку, батькам необхідно упевниться в наявності педагогічної та медичної освіти у майбутньої няні. Непогано б мати і рекомендації або дізнатися відгуки про даного працівника у тих, хто вже користувався його послугами.

Далі встановлюється графік роботи і вже виходячи з нього, коло обов’язків. Звичайно няні можуть лише доглядати за дитиною, бути нянею-доглядальницею, нянею-вихователем, а можуть поєднувати всі функції і навіть брати на себе обов’язки домогосподарки та прибиральниці. Все залежить від побажань родини.

В цілому, основне, що повинна точно робити няня (якщо ти її наймаєш):

  • дивитися за дитиною у всіх планах;
  • водити її на прогулянки, гуртки, до школи і т.д.;
  • готувати їжу і годувати малюка;
  • грати з дитиною в розвиваючі ігри;
  • стежити за гігієнічним станом крихітки, утримувати в чистоті її особисті речі;

Але за бажанням батьки (за окрему плату) можуть зобов’язати до виконання та інших послуг. Як кажуть фахівці, найчастіше сім’я вибирає няню з педагогічним дипломом і довіряє їй додатковийвузьконаправлений розвиток дитини: вивчення мов, розвиток музичних, артистичних, художніх здібностей і т.д. У будь-якому випадку – головне, щоб сім’ї і малюкові було комфортно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...