Чи потрібен килим в квартирі?

українські килими

Зазвичай, коли питання заходить про покупку в квартиру килима, постає два питання: Навіщо потрібен цей мішок? І як за ним доглядати? Проте, багато хто все ж таки погоджується на покупку килима. Килим додає особливого затишку в атмосферу квартири, тепло і м’якість.

Питання про пилозбірник, можна розглядати і з позитивного боку, а також разглянути інші позитивні моменти.

  1. Великим плюсом килимів є їх пилоуловлювальні властивості. Гола підлога накопичує стільки ж пилу, що і килим. Але з гладкої поверхні цей пил піднімається в повітря від будь-якого руху повітря. Килим ж надійно тримає порошинки в собі доти, поки ви не пропилососите його.
  2. Килим відмінно заглушає гучні звуки. Всі шуми сучасних квартир заглушуються в 10 разів ефективніше з килимом, ніж без килима.
  3. Теплий, пухнастий килим підвищує температуру в кімнаті приблизно на 10 відсотків
  4. По килиму дуже приємно і корисно ходити босоніж – ноги завжди в теплі, м’який ворс масажує ступні і амортизує кроки, знижуючи навантаження на хребет.
  5. Килим вміє підтримувати оптимальний рівень вологості в кімнаті. А це дуже важливо в опалювальний сезон.

Як доглядати за килимом

Якщо ви ясно розумієте мету придбання килима, тоді вам буде набагато простіше доглядати за ним. Природно, що хороший килим завжди піднімає вам настрій. Але в залежності від того, як ви побудуєте сценарій вашого ставлення до нього, тривалість служби килима може мати відчутні відмінності. Будете ви стежити за його чистотою і станом – і він буде відповідати вам взаємністю. А якщо ви запустите килим – тоді він «образиться», перестане вас радувати, стане брудним і тьмяним, і ви вирішите від нього звільнитися. Щоб такого не сталося, потрібно прояснити деякі нескладні правила і рекомендації, і чітко дотримуватися їх.

Новий килим слід відразу прочистити м’якою щіткою або пропилососити – після виробничої обробки на ньому залишаються маленькі частинки ворсу. Також розумний господар передбачить заздалегідь, щоб перед входом в квартиру, будинок або офіс були встановлені різні килимки та килимки для витирання ніг, або невеликі килимові доріжки, а також висіла класична табличка з інформацією типу «Перед входом витирайте, будь ласка, ноги».

Потрібно періодично (хоча б раз на тиждень) чистити килим за допомогою середньої пружності віника або пилососа. Не забувайте, що при чищенні килимів можна використовувати тільки м’які щітки. Не забувайте, що як би ви не чистили килим, його основа не повинна намокати. Обов’язково акуратно пилососьте килим зі зворотного боку.

Видалення плям

Будь-які плями потрібно видаляти своєчасно і оперативно: якщо свіжа пляма виводиться сучасними засобами досить швидко, то з застарілим забрудненням доводиться добряче попрацювати навіть фахівцям. Майте в запасі відповідне хімічних засіб (уважно ознайомтеся з етикеткою), а також випробувані «народні» засоби (мило, оцет, гас і т.д.). При виникненні плями: дійте швидко, максимально видаліть бруд механічним способом, використовуйте тільки білі серветки та рушники, промокайте речовиною рушник, намагайтеся не розмазувати, а направляти руху від краю до центру.

Хімічна чистка

Крім того, слід регулярно (раз на півроку) проводити хімічну чистку. Рекомендуємо вам вдаватися до послуг фахівців по хімчистці. Це особливо виправдано в тих випадках, коли вартість виробу висока і випадкове псування може влетіти в кругленьку суму. Якщо вибір все ж схиляється на користь самостійного чищення, тоді потрібно зробити це поетапно. Спочатку ретельно пропилососьте килим, як завжди. Потім видаліть плями, які могли з’явитися, використовуючи розчин або спеціальний засіб для чищення килимів. І в кінці проведіть вологе чищення килима, обережно нанесіть піну на килим. Через деякий час піна розчинить і вбере весь бруд, налиплий на ворс, тоді хвилин 20-30 пропилососьте килим, прибираючи всю піну разом з накопиченою пилом і брудом.

Зимова чистка

Традиційний спосіб чистки це чистка за допомогою сухого снігу. Килим кладеться ворсом вниз і вибивається за допомогою гнучких «хлопавок». Якщо килим дуже брудний, треба перенести його далі на чистий сніг і повторно його повибивати. Потім потрібно ретельно підмести м’якою щіткою або віником.

Зберігання килимів

Зберігати килим бажано в згорнутому вигляді в сухому прохолодному місці. Перед згортанням у рулон, килим слід пропилососити, просушити і загорнути в нього таблетки від молі

Поділитися в...

Вас може зацікавити...