Чи омолоджує пізня вагітність?

пізня вагітністьВік жіночої краси короткий. Гладка шкіра, підтягнуті форми, блискуче густе волосся – все це дається природою всього на десяток-другий років. Потім починають з’являтися зморшки, обпливає овал обличчя і погіршується фігура. Зусилля, спрямовані на підтримку себе у формі, стають все значніше. А час не стоїть на місці, вже не за горами клімакс. Життя передбачуване і тому нудне. Споконвічне невдоволення тим, що вже маємо, штовхає на авантюри. Найзначніша авантюра у віці після сорока років – народження дитини. І часто оточуючі з подивом кажуть: «Як вона помолодшала!»

Чи справді омолоджує пізня вагітність? Давайте розберемося.

Під час вагітності починають вироблятися додаткові гормони і підвищуватися рівень вже наявних. Основні: прогестерон, естрогени, хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), хоріонічний соматомаммотропін, гормон росту людини. Всі вони виробляються плацентою – це дуже важливо для відповіді на питання «омолоджує вагітність».

Властивості перерахованих гормонів, що поліпшують зовнішній вигляд жінки:

  1. прогестерон сприяє зростанню грудних залоз;
  2. естроген покращує кровотік і нормалізує артеріальний тиск;
  3. ХГЧ опосередковано підвищує швидкість обміну речовин; блискучі швидко зростаючі волосся і розгладження мімічних зморшок, загальне поліпшення стану шкіри – його заслуга;
  4. хоріонічний соматомаммотропін теж збільшує і піднімає груди;
  5. гормон людського росту (соматотропін) збільшує швидкість обміну речовин і викликає зростання деяких тканин (зокрема, сполучної), сприяє розщепленню жирових відкладень.

Але чи є тимчасове вплив цих гормонів омолодженням всього організму в цілому? Звичайно, ні. Всі інші системи вагітної отримують подвійне навантаження і працюють фактично на знос. Хоча природа і «заточуэ» тіло жінки саме для виношування і народження потомства, рідко хто відмінно себе почуває і виглядає значно молодшою ​​всі дев’ять місяців.

Зате цими властивостями гормонів почали користуватися в косметології. У гонитві за відстрочкою старості жінки фактично безконтрольно вколюють і наносять на шкіру біоідентичны гормони, виділені з різних представників флори, не замислюючись про наслідки. А ті, хто пропонують такі процедури (як правило, відбувається це в оздоровлюючих центрах, де поруч в прайсі знаходяться гормональна «анти-ейдж» терапія і шліфування шкіри лазером) – не з’ясовують поточний рівень гормонів клієнток, щоб хоч якось мінімізувати ризики.

Звичайно, все тут же згадують про препарати, що полегшують клімакс у жінок і містять рослинний аналог естрогену. Тільки не всі знають різницю в дозуваннях гормону, що міститься в «омолоджуючих» уколах і таблетках, що полегшують перебіг клімаксу. Вона величезна.

Підводячи підсумок міркуванням, відповімо на запитання: омолоджує вагітність фізично? Ні. За рахунок зміни гормонального статусу деякі частини тіла виглядають молодшими, але це тимчасова відстрочка. Як тільки гормональний фон повертається в довагітну норму, організм надолужує свій «паспортний» вік.

Інша справа, що зазвичай після 35 років жінки починають ретельно стежити за собою. Регулярні походи в спортзал, процедури в косметичних салонах, правильна дієта, вміло підібраний макіяж і одяг – все це дозволяє виглядати молодше. Жінка до цього часу не тільки встигає набути захворювання, але і пролікувати їх і тримати під контролем. І дуже часто до вагітності за станом здоров’я вона готова більше, ніж двадцятирічна. Відповідальний підхід до виношування плюс підкреслено здоровий спосіб життя не може не відбитися на зовнішньому вигляді позитивно. Але знову-таки – це не омолодження в прямому розумінні цього слова.

А ось на питання «омолоджує вагітність психологічно?» Можна відповісти позитивно. Безсумнівно, так! Приємні клопоти по підготовці до появи нового члена сім’ї дарують позитивні емоції, запалюють очі і роблять легкою ходу майбутньої матері.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...