Чи обов'язково вагітній приймати залізо

Для профілактики анемії їж більше яблук, буряків, шпинату і яловичини

Прийом добавок, що містять залізо, не є необхідністю для вагітних жінок, у яких немає проблем з рівнем заліза в крові, вважають вчені із США. При цьому, залізо необхідно приймати жінкам, які страждають від анемії.

У анемічних вагітних жінок рівень заліза в крові підвищується, якщо вони починають приймати добавки, однак ті, у кого не було ніяких проблем з залізом, ніяк не виграють від прийому цих препаратів. «Цього і слід було очікувати, враховуючи, як кишечник реагує на залізо: він відчуває, коли воно необхідно організму, і починає всмоктувати його», – пояснюють учені.

Залізо необхідно для виробництва гемоглобіну – компоненту червоних кров’яних тілець, який бере участь в переносі кисню в організмі. Вагітним жінкам необхідно більше заліза, оскільки у них збільшується об’єм крові. Під час розвитку плоду необхідний кисень, а недолік заліза у матері пов’язаний з народженням дитини з недостатньою вагою, що може стати причиною ускладнень. По ходу вагітності, рівень заліза в крові жінок падає, а найбільш необхідним воно стає на останньому триместрі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...