Чи можна згущене молоко годуючій мамі: поради

Чи можна згущене молоко годуючій мамі

Необхідно розуміти, що згущене молоко в своєму складі містить велику кількість цукру, що перетворює даний продукт в дуже калорійний.

Склад згущеного молока

Як правило, великій кількості жінок подобається солоденьке, виключенням не є згущене молоко. Перш ніж відповісти на питання: “Чи можна згущене молоко годуючій мамі?” необхідно розібратися в його позитивних і негативних якостях.

Перш за все, необхідно познайомитися зі складом згущеного молока. Незбиране згущене молоко в своєму складі містить тільки коров’яче молоко, воду, а також цукор. Можливе також додавання аскорбінової кислоти, а також натрію і калію в якості стабілізатора. У складі натурального згущеного молока не присутні ніякі рослинні жири, підсолоджувачі або консерванти. Натуральний продукт володіє білим кольором з невеликим кремовим відтінком, а також однорідною консистенцією, без кристаликів цукру.

Якщо згущене молоко є дуже рідким або, навпаки, дуже густим, а також присутні ознаки якоїсь борошнистості або колір з іншим відтінком – то даний продукт низької якості.

Властивості згущеного молока

Дієтологи всього світу не рекомендують для годуючих жінок вживати велику кількість солодкого, і згущене молоко не є винятком. Вчені стверджують про те, що не завдати шкоди для здоров’я, можна тільки в тому випадку, якщо згущеного молока з’їсти не більше 1-2-х ложок, за умови, що даний продукт буде дуже якісним і свіжим.

Головним мінусом згущеного молока є те, що воно в силу свого характерного способу приготування в складі містить велику кількість цукру. Тому даний молочний продукт є дуже калорійним і жирним.

Наприклад, з’ївши цілу банку згущеного молока, масою 250г, в організм надійде 1200 ккал, що є великою кількістю, особливо для мам, які піклуються не тільки про своє здоров’я і фігуру, а й про здоров’я свого малюка.

Але також є і позитивні властивості. Крім цукру згущене молоко містить також і велику кількість корисних речовин. Тому відповісти на питання: “Чи можна згущене молоко годуючій мамі?” – стане можливим після того, як будуть проаналізовані ці корисні властивості. Цільному згущеному молоку, навіть незважаючи на проведену обробку, вдається зберігати у своєму складі кальцій і молочний білок. Необхідно розуміти, що в якісному продукті не присутні підсилювачі смаку, фарбники, як наприклад, в цукерках, мармеладі або тістечках.

Проаналізувавши склад і властивості згущеного молока, варто прислухатися до того, що говорять з даного приводу лікарі. В силу того, що згущене молоко в своєму складі містить багато цукру, який разом з молоком під час годування буде надходити до немовляти, то багато лікарів взагалі забороняють вживати даний продукт мамам, які годують груддю свою дитину. Хоч можна почути таку думку, що чай разом зі згущеним молоком сприяє посиленню лактації – дана думка є помилковою. Для того, щоб добре стимулювати лактацію, найкраще підійде вживання чаю з козячим молоком, яке набагато корисніше коров’ячого. Але тут також не варто використовувати молоко у великій кількості, так як у немовляти, можливо, почне розвиватися лактозна недостатність, а також метеоризм.

Якщо жінка задається питанням: “Чи можна вживати згущене молоко годуючим мамам для збільшення лактації?”,то необхідно також познайомитися зі спеціалізованими продуктами для годуючих жінок, які здатні підвищити лактацію, приносячи в організм вітаміни і мінеральні речовини. До даних продуктів відносяться соки і чай для годуючих мам, спеціальні білкові комплекси або різні вітамінні комплекси для вагітних.

Необхідно розуміти, що згущене молоко можна також охарактеризувати як досить сильний алерген. Саме тому ті мами, які годують свою дитину грудьми, зобов’язані знати, що даний продукт може викликати у малюка алергічну реакцію.

При вживанні згущеного молока, необхідно купувати тільки якісну продукцію, так як більшість неякісних виробників молочної продукції не хвилюються про здоров’я годуючої мами та її дитини, то від даної продукції найкраще повністю відмовитися.

Але якщо кожен день мучить питання: “Чи можна згущене молоко годуючій мамі?” і не виходить геть забути про дуже смачний, але не зовсім корисний продукт, тоді необхідно постаратися обмежити вживання згущеного молока в перші 3 місяці від початку годування груддю. Після чого необхідно буде уважно стежити за реакцією дитини, можна потроху, невеликими порціями, почати вводити в раціон даний продукт. Проте все одно сильно захоплюватися згущеним молоком не варто. Необхідно пам’ятати те, що здоров’я і розвиток грудничка залежить безпосередньо від харчування матері-годувальниці.

Однак якщо турбота про здоров’я грудного малюка найважливіше, то в період годування груддю необхідно відмовитися від згущеного молока як самостійного продукту харчування. Краще всього використовувати згущене молоко у поєднанні з фруктам, ягодами або додати в чай 1-2 ложечки, та й то тільки в тому випадку, коли просто неможливо втриматися.

Згущене молоко вживати в їжу годуючій матері можна, але тільки в обмеженій кількості і тільки у випадку, якщо у дитини не спостерігається алергічних реакцій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...