Чи можна засмагати годуючій мамі?

Чи можна засмагати годуючій маміКоли жінка перебуває в цікавому положенні, то в період вагітності і лактації у неї виникає багато питань: що можна їсти, а що не можна, чи можна вживати каву, чай, в якій позі краще спати, чи дозволяється приймати ванну, чи можна засмагати годуючій мамі. У статті мова піде про останнє питання.

Як впливає на організм людини сонячне випромінювання?

Сонячне світло просто необхідне людському організму. Під впливом ультрафіолетових променів в організмі починає синтезуватися вітамін Д. Цей вітамін ні за яких більше умов не може утворюватися. Вітамін Д сприяє засвоєнню кальцію в організмі людини. При дефіциті цього вітаміну може розвинутися захворювання під назвою «рахіт». Тому педіатри радять якомога частіше гуляти з маленькими дітьми, особливо в літній період. Як відомо, кальцій просто необхідний як вагітній жінці, так і матері-годувальниці. Тому сонячне світло жінці в ці періоди просто необхідне.

Але крім позитивного моменту, є і негативний. Під час годування малюка грудьми в організмі молодої жінки виробляється велика кількість різних гормонів. Під впливом сонячного світла клітини тканини молочної залози під дією гормонів можуть почати посилено ділитися. Надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання призводить до передчасного старіння шкірних покривів, їх потовщення, до утворення пігментних плям, до раку шкіри. Тому засмагою не можна зловживати.

Як потрібно правильно засмагати годуючій мамі?

Щоб засмага приносила користь, потрібно дотримуватися таких правил:

  1. Засмагати можна в ранкові години – до 11.00, а також у вечірній час – після 17.00. В обідній час засмагати не можна. У цей період сонце активно випромінює ультрафіолет.
  2. Годуючим мамам забороняється засмагати «топлес». Груди під час лактації дуже чутливі. Засмага може призвести до сильних опіків шкіри. Результатом стане припинення годування груддю дитину.
  3. Під час засмаги слід користуватися сонцезахисним кремом. Купувати його потрібно в спеціалізованих магазинах або аптеках. Крем наносити потрібно за півгодини до засмаги. Важливо пам’ятати, що крем не можна наносити на груди.
  4. Сезон засмаги потрібно відкривати поступово. Спочатку можна засмагати 30 хвилин, потім 45 хвилин, далі – годину, 1,5 години. Більше двох годин загоряти не слід.
  5. Під час засмаги потрібно обов’язково вживати воду. Але не можна в цей час пити гарячий чай або каву. Краще вживати мінеральну негазовану воду або воду з лимоном.

Чи можна засмагати в солярії годуючій мамі?

Сучасні молоді мами ходять засмагати в солярій. Це не протипоказано. Але слід мати на увазі, що в солярії ультрафіолетове випромінювання набагато інтенсивніше. Штучна засмага проникає в шкіру глибше. Тому не можна зловживати такою засмагою. Родимки і пігментні плями можуть помітно збільшуватися в розмірах.

Загоряючи в солярії, потрібно ретельно прикривати груди, щоб не виникали неприємні наслідки.

Кращий варіант – дочекатися літа і приймати природні сонячні ванни.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...